Martı Hemithea, Sürdürülebilir Turizm Konsepti İle ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ Aldı!

Martı Myra’nın ardından bu kez de Martı Hemithea, sürdürülebilir turizm çalışmaları ile Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’nden (GSTC), ‘GSTC Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ aldı. Martı Hotels & Marinas, böylece sürdürülebilir turizm konseptindeki başarısıyla yıl içinde iki tesisi ile bu önemli sertifikayı almış oldu.

Martı Hotels & Marinas, sürdürülebilir turizm çalışmaları ile ilklere imza atmayı sürdürüyor. Yıl içinde turizmin başkenti Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan tesisi Martı Myra ile küresel sürdürülebilirlik sertifika alan Martı Hotels & Marinas, bu kez de Marmaris’teki tesisi Martı Hemithea ile aynı sertifikayı alarak, bu alandaki iddiasını ortaya koydu.

Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından yıl içinde yapılan denetimlerin tamamını başarıyla geçen Martı Hemithea, sürdürülebilir turizm konsepti ile ‘GSTC Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ almaya hak kazandı.

“Sürdürülebilir turizm konseptimiz ile sektörün öncü işletmelerinden biriyiz”

Değişen tatil anlayışı ile birlikte günümüzde sürdürülebilirliğin turizm sektöründe önemli başlıklardan biri haline geldiğini belirten Martı Grup Chief Operating Officer (COO) Volkan Vural, şunları söyledi:

“Daha iyi bir dünya için sürdürülebilirlik artık bir seçenek değil, bir zorunluluk. Dolayısıyla bu konu her sektör gibi turizm sektörünün de önemli gündem maddelerinin başında geliyor. Biz de Martı Hemithea olarak, bu alandaki tüm çalışmalarımızı Martı Hotels & Marinas’ın çevreci ve sürdürülebilirlik odaklı turizm vizyonu çerçevesinde yürütüyoruz. Sürdürülebilir turizm konseptimiz kapsamında tesisimizde temiz enerji kullanımından sıfır atığa kadar birçok başlıkta çalışma yürütüyoruz. Bu alanda yaptığımız çalışmalar ve attığımız adımlarla da sürdürülebilir turizm konseptinin sektörümüzdeki öncü işletmelerinden bir tanesiyiz. Çalışmalarımızla uluslararası sürdürülebilir turizm kriterlerini tamamını yerine getirdik ve denetimlerin tümünde başarıyla geçtik. Bunun sonucu olarak da otelimiz, ‘GSTC Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.

Bizim bu alandaki çalışmalarımız yeni değil, bu grubumuzun vizyonu çerçevesinde yıllar öncesinde başladığımız bir yolculuk. Bu yolculuğu da çocuklarımıza bırakmak istediğimiz yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir geleceğin ön koşulu olarak görüyoruz. Bu yüzden de tüm çalışmalarımızı sürdürülebilirlik odaklı bir anlayış ile yeşil çevre ve mavi deniz konsepti yaklaşımıyla kurguluyoruz.

Bu konsept ile de dünya turizminin incisi Marmaris’in en güzel koylarında Hisarönü’nde, misafirlerimize tarih, doğa ve kültür ile iç içe bir tatil deneyimi sunuyoruz. Yeşilin bin bir tonunu taşıyan doğamız, uçsuz bucaksız maviliğe sahip berrak plajımız ile tatil ve lüks kavramlarını misafirlerimiz için bambaşka bir seviyeye taşıyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sunduğumuz tüm bu ayrıcalıkların yanında, sürdürülebilirlik konseptimiz ile de konuklarımızın gözdesi olmaya devam edeceğiz.”

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 Yarışması

Girişimup tarafından gerçekleştirilen ‘’Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 ‘’...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...