Boost The Future ile Girişimler Geleceğe Taşınıyor…

Boost The Future Programı’nını 5. Dönemi Başladı

Endeavor Türkiye ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen girişim hızlandırma programı Boost The Future’ın 5. Dönemi, 5 Ekim Perşembe günü Han Spaces Levent’te gerçekleştirilen özel bir etkinlikte başladı. Program ile Fintech, oyun, perakende gibi farklı sektörlerden yapay zeka destekli çözümleriyle dikkat çeken 12 özel girişimci, 3 ay sürecek Boost The Future yolculuğunda Akbank Lab ve Endeavor Türkiye ekibiyle birlikte yoğun bir atölye döneminin kapılarını aralayacak. 

Programın açılış etkinliği Akbank Genel Müdür Yardımcısı ve Endeavor YK Üyesi Burcu Civelek Yüce’nin konuşması ile başladı. Civelek “Akbank olarak iş ortaklığı yapacağımız girişimcilerle tanışıyor olmanın heyecanı içindeyiz. Olası iş birliği dahilinde girişimleri büyük müşteri bazıyla buluşturarak birlikte büyümenin hayalini kuruyoruz” dedi. 

Sonrasında söz alan Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ise “Bu dönemde bu tür programlar Endeavor’ın bölgesel varlığını somutlaştırmamızı sağlıyor. Amacımız Türkiye’den girişimleri bölgenin network’ü ve yatırım fırsatları ile buluşturmak. Bizlere destek verdiği için Akbank’a teşekkür ediyor, yeni dönem girişimcilerimize başarılar diliyorum.” dedi. 

Boost The Future Programı’na bu yıl seçilen girişimler; Defy, ELYT, Finsmart, Guul Games, Jobtogo, Octobus, PvX, Ruuf, Selfprof, Shipicons, UrClimate ve Waste Long oldu. Girişimciler, kendilerine özel olarak tasarlanmış eğitim ve atölyelere katılarak, Akbank ve Endeavor’ın deneyimli mentorlarından destek alma ve yatırımcılarla tanışma şansına sahip olacaklar. Aynı zamanda program girişimcileri, Endeavor’ın Girişimci Seçim ve Destek ekibi tarafından yakın takibe alınarak Endeavor Yerel Seçim Panelleri’ne katılım önceliğine sahip olacak ve Akbank LAB ile yakından çalışma fırsatını da yakalayacaklar.

Girişimciler program boyunca hem güncel hem de döneme göre değişen ihtiyaç alanlarına göre fonksiyonel online eğitimlere ve atölyelere katılacak. Bu eğitim ve atölyelerde; girişimci metrikleri, strateji, hukuk, satış ve pazarlama, insan kaynakları, liderlik gibi önemli konular ele alınacak.

Programa dahil olan girişimler aynı zamanda seçkin bir girişim grubuna katılma şansını da yakalıyor ve benzer zorluklarla karşılaşan girişimcilerle bir araya gelerek Endeavor çatısı altında bir paylaşım ve öğrenim ortamına dahil oluyorlar.

Toplam 3 ay sürecek program, girişimcileri yatırımcılarla buluşturacak Demo Day Etkinliği ile son bulacak. Türkiye girişim ekosisteminin önemli temsilcilerinin davet edileceği Demo Day’de girişimciler, kendilerini tanıtma ve yatırım bulma yolunda önemli birer fırsat yakalayacaklar. Detaylar için www.boostthefuture.org.tr sitesini ziyaret ediniz.

Endeavor Türkiye Hakkında

Merkezi New York’ta olan, etkin girişimcileri destekleyen ve 40 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Türkiye’de 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeleri ve mentörlerinin desteğiyle büyüme aşamasındaki ScaleUp şirketleri tespit ederek büyümelerine ivme kazandırmaktadır. Tüm dünyadan 1700’den fazla girişimci ve 3200’den fazla mentörü ağında bulunduran Endeavor’ın, Türkiye’den seçilen 76 şirketi arasında Yemeksepeti, Insider, Gram Games, Peak Games, iyzico ve Foriba gibi başarılı şirketler bulunuyor. Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığını Mynet Kurucu ve Başkanı Emre Kurttepeli üstleniyor. Detaylar için: www.endeavor.org.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...