Ana SayfaHaberlerTeknolojiDijital Kurye, regülasyon uyumluluğunda bir adım önde

Dijital Kurye, regülasyon uyumluluğunda bir adım önde

Geleneksel sözleşme taşımacılığını dijitalleştirerek dünyada bir ilki gerçekleştiren Dijital Kurye Platformu, geliştirdiği her çözümü Avrupa Birliği standartlarına ve Türkiye’deki regülasyonlarla uyumlu şekilde tasarlıyor. Dijital Kurye, T.C. Mali Suçları Araştırma Kurumu’nun (MASAK) tüzel kişileri ‘uzaktan kimlik tespiti yapabilecek kişiler’ kategorisine aldığı yeni mevzuat değişikliğine de uygun şekilde faaliyet gösteriyor.


Dijital kontrat yönetimi ve kimlik doğrulama hizmetlerini müşterilerinin kapısına getiren Dijital Kurye Platformu, belge yönetim süreçlerindeki güvenlik açıklarını minimuma indirmek için, geliştirdiği her çözümü sektöre ilişkin ulusal ve uluslararası tüm regülasyonlara uygun şekilde tasarlıyor.

Dijital Kurye CEO’su Oral Başer, Türkiye Cumhuriyeti Mali Suçları Araştırma Kurumu’nun (MASAK) geçtiğimiz günlerde getirdiği yeni mevzuat değişikliğine de çok öncesinde hazır ve uyumlu olduklarını belirtti. MASAK mevzuat değişikliğiyle tüzel kişileri ‘uzaktan kimlik tespiti yapılabilecek kişiler’ kategorisine ekledi. MASAK yükümlüleri bundan böyle tüzel kişilerin uzaktan kimlik tespitinde gerçek zamanlı süreç takibi yapmadan yalnızca sürecin kaydıyla işlemlerini tamamlayabilecek.

Başer MASAK’ın bu değişikliğine dair: “Bu gelişme, iş dünyasının dijital dönüşüm sürecinde önemli bir adım, ancak bizim için yeni bir durum değil. Dijital Kurye’yle çalışan şirketler MASAK’ın mevzuat değişikliği konusunda endişe etmeden işlerine devam edebiliyorlar” yorumunda bulundu.

Dijital Kurye’nin kurulduğu günden bu yana yeni regülasyonlara uyum sağlama konusunda hazırlıklı olduğunu dile getiren Başer, “Müşterilerimiz hiçbir sıkıntı yaşamadan uzaktan kimlik doğrulama işlemlerini en güvenli, en etkili ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirler” diye konuştu.