Ana SayfaHaberlerMissafir, 26 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Missafir, 26 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Ege Yapı, profesyonel ev kiralama sektöründe faaliyet yürüten Missafir’in stratejik yatırımcılarından oldu. Bu yatırımla yeni bir döneme kapı aralandı. Kasım 2018’de hayat bulan Missafir, geçen sene yüzde bin 100, son 4 yıl ortalamasında yüzde bin 200 büyümüştü.

Seri A öncesi yatırım turunda 26 milyon dolar değerleme üzerinden Ege Yapı Teknoloji Girişim’den 20 milyon lira stratejik yatırım alan Missafir, hem Türkiye’de hem de Adriyatik bölgesinde hızla güçlenmeye devam edecek. Ege Yapı, bu stratejik iş birliğini daha da kuvvetlendireceğini açıklarken evlerini Missafir’in portföyüne eklemeyi hedefliyor.

Ege Yapı Teknoloji Girişim’in Missafir’e yatırımı, PropTech alanına ivme katacak. Sermayenin artık geleneksel yatırım modellerini geride bırakıp teknolojiye ve yenilikçi çözümlere yatırım yapmayı tercih etme eğilimini ortaya koyan bu yatırım, hem Missafir’in hem Ege Yapı’nın hem de sektörün büyümesinde önemli bir kilometre taşı olacak.

Missafir’in kurucusu Mehmet Yüksel konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Yapılan yatırımın bizim için ayrı bir önemi var. Ege Yapı gibi ülkenin en büyük gayrimenkul firmalarından birinin PropTech alanında yatırım yapması hem ülkemiz için hem de sektör için güzel bir gelişme oldu. Ayrıca bu yatırımın uzun vadede portföyümüzü hızla büyüteceğini de söyleyebiliriz. Hızlı büyümemize ek olarak 2022’de EBITDA pozitif olmayı başaran çok iyi bir takıma sahibiz. Bu yatırım uluslararası bir oyuncu olma yolculuğumuzda önemli bir adım olacak ve yurt dışına açılımı hızlandırmamıza yardım edecek.” Toplam 2 bin 300 evleri olduğuna işaret eden Yüksel, “Türkiye dışında KKTC, Karadağ ve Hırvatistan’da hizmet veriyoruz. Türkiye’de 20’den fazla şehir, 50’den fazla lokasyondayız. 4.5 yılda hızla büyüyen ve şu anda 160 kişilik uzman ekiplerden oluşan bir şirketiz. Bu hızlı büyümemizin sonucunda binlerce kişiye ulaşıp katma değer oluşturan bir şirket olmak en büyük önceliğimiz. Biz bu topraklardan bir Türk markası çıkarmak istiyoruz. En iyi bildiğimiz iş ’misafir ağırlamak ve ev sahiplerinin dairlerini yönetmek’. O yüzden Missafir’i bir gün bu alanda dünyanın en büyük markası yapmak için gururla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.