Ana SayfaHaberlerKONYA’DA TOPLUMSAL MESELELERE İNOVATİF ÇÖZÜMLER SUNAN BİR AJANS : SOSYAL İNOVASYON AJANSI

KONYA’DA TOPLUMSAL MESELELERE İNOVATİF ÇÖZÜMLER SUNAN BİR AJANS : SOSYAL İNOVASYON AJANSI

“Çözüm uzayı kurar” mottosuyla hareket eden ve yenilik kültürü oluşturmak için müşterek sistemler tasarlayan Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA) toplumsal meselelere inovatif çözümler sunmaktadır. SİA, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliği ile kurulmuş dünyada rol model bir ajanstır.

Gayreti, toplumsal ve ahlaki değerlere uygun bir şekilde sosyal problemlere yönelik sürdürülebilir çözümler, ürünler, hizmetler ve platformlar geliştirmek ve gayesi, değer odaklı ve güven temelli yenilikçi çözümler üreterek çözüm uzayı kurmaktır.

Halihazırda devam eden Sosyal İnovasyon Ekosistemi Geliştirme Programı, SİA Podcast, Genç Araştırmacı Programı, Çekim Alanı gibi çalışmalar ve geçmiş dönemde yapmış oldukları ile Konya’da büyük bir inovasyon hareketi başlatmışlardır.

Sosyal İnovasyon Ajansı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdikleri çalışmalarda sosyal girişimciliği, sosyal politikayı ve sosyal etkiyi merkezlerine koymaktadırlar. Değer odaklı üretim ve veri temelli tasarım üzerine yoğunlaşan Sosyal İnovasyon Ajansı toplumsal meselelere inovatif çözümler sunmaktadır.

Sosyal İnovasyon Ajansının çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz:https://www.sosyalinovasyonajansi.com/index.html