Logo Yazılım “Hayallerini Kodlayanlar” projesi kapsamında İzmir’de Robotik Kodlama Atölyesi açtı

Logo Yazılım, toplumsal sorumluluk projesi Hayallerini Kodlayanlar kapsamında İzmir Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Atölyesi açtı. Projeyle çocukların mekanik becerilerini ve analitik yeteneklerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Logo Yazılım’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi “Hayallerini Kodlayanlar” kapsamında 6. Robotik Kodlama Atölyesi İzmir’in Çiğli İlçesi’nde bulunan Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda 17 Ocak 2023 Salı günü açıldı. Toplam 335 öğrencisi bulunan okulun 220 öğrencisi, haftada 20 saat robotik kodlama eğitimleri alacak. Düzenlenen açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Nedim Köksal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erman Kadınşah, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Karabeyoğlu katıldı. Açılışta Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut, Logo Yazılım üst düzey yöneticileri ve Bütün Çocuklar Derneği Kurucusu Leyla Tekbulut yer aldı

Logo Yazılım, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasında bulunan nitelikli eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği ve insana yakışır iş ve ekonomik büyüme maddelerine verdiği önem doğrultusunda toplumsal sürdürülebilirlik konularına odaklanıyor. Bu çerçevede Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) ve Atölye Vizyon’un katkılarıyla gerçekleştirilen Hayallerini Kodlayanlar projesi ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

Bugüne kadar Kocaeli (Gebze), İstanbul (Şişli, Balat, Kağıthane) ve Elazığ’da (Maden) “Hayallerini Kodlayanlar” projesi kapsamında beş ayrı okulda Robotik Kodlama Atölyesi kuran Logo Yazılım 2,500’ den fazla çocuğa ulaştı. Logo Yazılım son olarak Logo İş Ortaklarının da değerli katkılarıyla İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Atölyesi kurdu.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut “Hayallerini Kodlayanlar” projesi ile toplumsal sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı önemsediklerini belirterek şunları söyledi: “Hayallerini Kodlayanlar projemiz kapsamında 6. atölyemizi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.  Atölyelerimizde 8-14 yaş arası çocukların mekanik becerilerini ve analitik yeteneklerini geliştirerek, onlara eğlenceli ve farklı metotlarla kodlamayı ve çözüm odaklı olmayı öğretiyoruz. Gelecekteki yaşamlarına bugünden dokunarak, geleceğin doktorları, mühendisleri, bilim insanları olmaları için ilham vermeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde projemiz kapsamında Robotik Kodlama Atölyelerinin tüm Türkiye’ye yayılmasını arzu ediyoruz.”

Bütün Çocuklar Bizim Derneği Kurucusu Leyla Tekbulut ise dernek olarak 2015 yılından bu yana eğitime destek verdiklerini belirtti ve “Dernek olarak eğitime destek sağlama misyonumuz çerçevesinde 400 gönüllümüzün de katkısıyla bugüne kadar 40 binden fazla çocuğumuzun eğitimlerini destekleyecek projeler gerçekleştirdik.  Logo ekosistemiyle iş birliği yaparak geliştirdiğimiz Hayallerini Kodlayanlar projesi kapsamında şimdi de Çiğli Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Atölyesi açılmasından büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Bağışlarıyla bu projenin sürdürülmesine imkân sağlayan kurumlara hem derneğimiz hem de çocuklar adına çok teşekkür ederiz.” dedi.

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 Yarışması

Girişimup tarafından gerçekleştirilen ‘’Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 ‘’...