Senyorapp sağlıklı yaş almanın yollarını açıkladı

Sanayileşme, tıp ve teknoloji alanındaki gelişmeler, çalışma ve hayat koşullarının görece iyileşmesi, yaşlılık tanımında da değişikliğe gidilmesine yol açtı. Dünya Sağlık Örgütü, 2017’den bu yana toplumdaki yaş gruplamasını yeniden düzenlediği sınıflamaya göre 18-65 yaş arası kişileri ‘genç’ olarak tanımlamaya başladı. Sağlıklı ve bilinçli yaş almanın aktif bir yaşamla mümkün olacağı öngörüsü giderek yaygınlaşırken, 50 yaş üstü bireylere yönelik sağlık, eğitim, yaşam ve topluluk platformu olan Senyorapp, hem kurumsal işbirlikleri ile büyüyor hem de bilimsel ve sağlıklı yaş alma deneyiminin kapısını aralıyor.

Teknolojik gelişmelerle birlikte artan sosyal medya kullanımı, kişisel gelişim ve sağlık alanında da birçok uygulamayı hayatımıza sokarken Senyorapp, içeriği, amacı ve hedef kitlesiyle diğer uygulamalardan ayrılıyor. Senyorapp Kurucu Ortağı Ayşenur Kaya Yalçın, Nisan 2022’den bu yana mobil uygulama üzerinden kullanıcılarına interaktif sağlıklı yaş alma süreci sunduklarını belirterek, yeni yayınladıkları web sürümü ile kullanıcılarına bütün akıllı cihazlar üzerinden ulaşabileceklerini söyledi. Senyorapp’ın sağlıklı yaş alma sürecini dijital etkinliklerle destekleyen bir uygulama olduğunu ifade eden Ayşenur Yalçın Kaya, “Senyorapp olarak yaş alma sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini ve takip edilebilir olmasını hedefliyoruz” dedi.

Sağlıklı yaş alma sürecini destekleyen bir sağlık hizmeti sunuyoruz”

Ayşenur Kaya Yalçın,“Yaş teknolojileri temasıyla faaliyet gösteren Senyorapp, Türkiye’de bu temanın öncü girişimlerinden biri olarak, globalleşme çalışmaları için ilk adımlarını attı. Geçtiğimiz Nisan ayında aktif olarak kullanılmaya başlayan platformumuzu sağlıklı yaş alma sürecini destekleyen bir sağlık hizmeti olarak değerlendirebiliriz. Sağlıklı yaş alma süreci kişinin ihtiyaçlarına özel bir süreç olması gerektiği için kişiselleştirilmiş ve takip edilebilir sağlıklı yaş alma süreci üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıl da DNA kadar spesifik sağlıklı yaş alma süreci ile kullanıcılarımıza yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

65 yaş üstü nüfus 2050de 2 milyara ulaşacak”

Senyorapp Kurucu Ortağı Murat Kaş ise yüz ve kahkaha yogası, denge egzersizleri, hukuk, beslenme koçluğu, yoga, pilates, sudoku, e-nabız gibi etkinliklerle platform kullanıcılarına çok sayıda sağlıklı yaş alma aktiviteleri sunduklarını aktararak, “Platformumuz, çoğunlukla yeni emekli olmuş ve emeklilik sonrası yaşamında da sosyalleşmeyi isteyen kullanıcılardan oluşuyor. Birleşmiş Milletler verilerine göre 50 yaş üstü nüfus segmentinin bir alt segmenti olan 65 yaş üstü nüfus şu anda 1 milyar ve dünya nüfusunun yaklaşık %12’sine denk geliyor. 2050’de 2 milyar, 2100’de ise 3 milyara ulaşması ve dünya nüfusunun %25’inin 65 yaş üstü olması bekleniyor. Bu da bize sağlıklı yaş almanın önemini gösteriyor. Yaş almak doğumla birlikte başlayan tamamen doğal bir süreç. Bunu sağlıklı ve keyifli hale getirmek bizim elimizde. Bu kapsamda bilimsel sağlıklı yaş alma sürecine dair sunduğumuz tüm etkinliklere yenilerini ekleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın bu etkinliklere tüm akıllı cihazlardan ulaşabilmesini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Binden fazla etkinlik düzenlediler

Murat Kaş ayrıca, 3 bin 800’den fazla kullanıcısı olan platformun kurumsal işbirlikleri yapma sürecine başladığını belirterek sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Sağlıklı yaş alma sürecini dijitaldeki etkinliklerle destekleyen Senyorapp olarak yaş alma sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini ve takip edilebilir olmasını hedefliyoruz. Sağlıklı yaş alma uzmanı olarak adlandırılan gerontologlarla birlikte hazırladığımız içeriklerle şu ana dek binden fazla etkinlik gerçekleştirdik. 50 yaş üstü için özel olarak oluşturulmuş bir platform olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 Yarışması

Girişimup tarafından gerçekleştirilen ‘’Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 ‘’...