Ana SayfaHaberlerBitfinex, Yeni "Chain-of-Chain" Ekosisteminin Öncüsü “Shimmer”i Listeleyen İlk Büyük Borsa Oldu!

Bitfinex, Yeni “Chain-of-Chain” Ekosisteminin Öncüsü “Shimmer”i Listeleyen İlk Büyük Borsa Oldu!

Son teknoloji ürünü dijital token ticaret platformu Bitfinex (https://www.bitfinex.com/), açık kaynaklı, teşvikçi temsilcisi olan IOTA’nın (MIOTA) resmi teşvikli evreleme ağı ve Chain-of-Chain’in token’ı Shimmer’i (SMR) destekleyen ilk büyük borsa oldu.

IOTA Foundation’a göre, Shimmer ve tokenizasyon sistemi, protokolün blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliğini sağlayan, sorunsuz ve köprüsüz çapraz zincir transferlerine ve çoklu birleştirmeye izin veren çok zincirli bir ağ haline gelmesi için temel oluşturuyor.

IOTA Foundation, dijital token ekonomisinde bir evrimi ve her yerde bulunan akıllı sözleşme tabanlı ERC-20 tokenlarından ilerlemeyi temsil eden ücretsiz tokenizasyonu savunuyor. IOTA Foundation’a göre, Katman 1 zincirindeki bir durumda herhangi bir şeyi tokenize edebilmek, Shimmer’ı ücretsiz bir ” Chain-of-Chain ” olarak konumlandırıyor ve SMR Token’ını ” istenen her şeyi tokenize etmek” için doğal standart haline getiriyor.

2017’de IOTA’yı listeleyen ilk borsa olan Bitfinex, bugün IOTA’nın ilk ürünü olan Shimmer’ı listeleyen ilk büyük borsa oldu.

IOTA Foundation kurucularından Yönetim Kurulu Başkanı Dominik Schiener, konuyla ilgili açıklamasında “Shimmer, güçlü bir tokenizasyon sistemiyle birlikte geldi, ücretsiz bir şekilde Katman 1 tokenizasyonu için benzeri görülmemiş bir fayda sağlamanın yanı sıra, çok zincirli bir mimaride akıllı sözleşme zincirleri için ölçeklenebilirlik ve birleştirilebilirlik sunuyor.” şeklinde konuştu. Schiener sözlerinin devamında “Chain-of-Chain” vizyonunu listeleyen ve herkesin Web3’ün gücünden ve potansiyelinden yararlanmasına izin veren büyük bir borsa olan Bitfinex’te olmaktan son derece mutlu olduklarına işaret etti.