Esor Investments’tan, Segmentify’a 1 milyon dolar daha yatırım

Yatırım yaparken yapay zeka teknolojisi, makine öğrenmesi ve tarım teknolojisi bazlı girişimleri tercih eden girişim sermayesi yatırım firması Esor Investments, yatırımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Bugüne kadar 260 milyon TL’den fazla yatırım yapan Esor Investments, çevrimiçi perakendecilerin kişiselleştirmeyle dönüşüm oranlarını optimize etmelerine yardımcı olan Segmentify isimli şirkete 1 milyon dolar daha yatırım yaparak, toplam yatırım miktarını 4.5 milyon dolara çıkarttı.

Esor Investments Kurucu Ortağı Şevki Kuyulu, “Segmentify teknolojisi, çevrimiçi perakendecilerin; en alakalı deneyimi sunmak ve kişiselleştirilmiş ürün önerileri yapmak için her bir müşteriyi bire bir, gerçek zamanlı ve geniş ölçekte tanımasını ve onlarla etkileşime geçmesini sağlıyor. Yapay zeka algoritmaları ile e-ticaret şirketlerinin her müşterisinin profiline ve ihtiyacına yönelik özel ürün önerileri sunması açısından bizim için çok değerli bir yatırım” diye konuştu.

40 ÜLKEDE HİZMET VERİYOR

Segmentify’ın verdiği hizmetlerle müşterilerinin satışlarının yüzde 30’lara kadar artmasını sağladığını belirten Kuyulu, “Segmentify, şu anda 40 ülkede 300’den fazla çok önemli markaya hizmet veriyor. Müşterileri arasında Puma, Samsung, Intersport, Celtic F.C., Colombia, Migros, CarrefourSA ve Beymen gibi çok önemli markalar bulunuyor. Segmentify’ın bizim için öncelikli odak notlarından ikisi olan e-ticaret alanında hizmet vermesi ve makine öğrenmesi teknolojileri sunması bu kapsamda önemli. Şu ana kadar Segmentify’a 3.5 milyon dolar yatırım yapmıştık, 1 milyon dolar daha yatırım yaparak toplam yatırım miktarımızı, 4.5 milyon dolar seviyesine çıkarttık” dedi.

İKİ HAFTADA YÜZDE 10 EK GELİR

Segmentify’ın özelliklerinden de bahseden Şevki Kuyulu, özetle şunları anlattı:

“Markaların, e-ticaret müşterilerine çok kanallı bir alışveriş deneyimi sunmalarına ve dönüşüm oranlarını optimize etmelerine yardımcı olan uçtan uca e-ticaret büyüme platformu Segmentify, yalnızca bir gün içinde herhangi bir e-ticaret mağazasıyla entegre edilebiliyor, sonraki iki gün kullanıcı davranışlarını işlemeye başlıyor ve iki hafta gibi kısa bir sürede yüzde 10’a varan ek gelir elde edilmesine olanak sağlıyor. Segmentify teknolojisi, çevrimiçi perakendecilere en alakalı deneyimi sunmak ve kişiselleştirilmiş ürün önerilerinde bulunmak için her müşteriye bire bir, gerçek zamanlı ve geniş ölçekte tanımasını ve onlarla etkileşime geçmesini sağlıyor.”

“2023 YILI İTİBARIYLA E-TİCARET PAYININ YÜZDE 22 OLMASI BEKLENİYOR”

Pandeminin, e-ticaret hacmindeki büyümenin hızını beklentilerin ötesinde artırdığını belirten Segmentify Kurucu Ortağı ve CEO’su Murat Soysal, “2021 yılında Avrupa’da yerleşik her dört internet kullanıcısından üçü, en az bir kez online alışveriş yaptı. Pazarın büyümesinin getirdiği fırsatlarla, 2023 yılı itibarıyla e-ticaretin toplam ticaret içindeki payının yüzde 22’ye ulaşması bekleniyor. Bu pozitif etkilerin yanında, hızla artan reklam (beş kat) ve tedarik maliyetleri (dört kat), e-ticaret dünyası için yeni zorluklar da doğurdu” diye konuştu.

“ÜRÜN YELPAZEMİZİ GELİŞTİRİYORUZ”

Segmentify olarak, çok yakından takip ettikleri bu gelişmelere, ürün yelpazesini geliştirerek cevap verdiklerini vurgulayan Soysal, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Şu anda e-ticaretin ilk adımı müşteri ediniminden, son adımı olan alışveriş sonrası servislere kadar her aşamada kişiselleştirme servislerimizi sunuyoruz. Bunun yanında, dünyanın önde gelen e-ticaret yöneticilerinin katılımıyla oluşturduğumuz Mükemmeliyet Merkezi (Excellence Center) ile müşterilerinizin rekabette her zaman birkaç adım önde olmasını sağlıyoruz. Bu merkez farklı dikeyler için gerekli pazarlama stratejilerini, iyi kullanım örneklerini (Best Practice), endüstri standartlarını belirliyor, hazırlıyor ve tüm Segmentify ekosisteminin kullanımına sunuyor. Ayrıca ürün yelpazemizi de Mükemmeliyet Merkezi’mizin hazırladığı bu süreçlerle entegre olacak şekilde geliştiriyoruz. Böylece, müşterilerimizin cirolarını artıran stratejileri en verimli şekilde hayata geçiriyoruz.”

Esor Investments’tan aldıkları 1 milyon dolarlık yeni yatırımla, Segmentify’ın Avrupa’da devam eden büyüme stratejisini APAC, MENA, LATAM ve Amerika’da tekrarlayacaklarını söyleyen Soysal, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bu modelle 100’ün üzerinde iş ortaklığımız, şu an tüm dünyada Segmentify’ın Kişiselleştirme Platformunu müşterilerine sunuyor” diye konuştu.

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...