Sanofi Türkiye yenilikçi çözümler üretmek için ‘OncoSprint Programı’nı hayata geçiriyor

0
60

Sanofi, ReDis Innovation iş birliğiyle kanser ve yaşlılık alanlarındaki öncelikli ihtiyaç ve problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla OncoSprint Programı’nı hayata geçiriyor. Sanofi Türkiye’nin PharmUp girişimcilik platformu kapsamında geliştirilen OncoSprint Programı ile 65 yaş ve üzeri kanser hastalarının tanı, tedavi ve günlük yaşam süreçlerindeki sorun alanlarına odaklanılacak. Uzmanlar tarafından tespit edilen ihtiyaçlara yönelik yenilikçi çözümler, girişimci takımlar tarafından hızlandırılmış bir metodolojiyle geliştirilecek ve geliştirilen çözümlerin uygulanabilirliği yine sahada test edilecek.

OncoSprint Programı’nda ilk kez Google Ventures tarafından geliştirilip uygulanmış bir hızlı inovasyon üretme yöntemi olan Sprint metodolojisi kullanılacak. ReDis Innovation da bu yöntemi sağlık teknolojileri gibi derin teknoloji alanlarında geliştirerek uygulayacak. Bu sayede, kanser ve yaşlılık alanlarına yönelik çözümler üretilirken, yeni fikirlerin geliştirilmesinden, fikirlerin hedef gruplarda test edilmesine kadar olan aşamaların yaklaşık 1 aylık sürede tamamlanması hedefleniyor. Projenin paydaşlarından, Bilişim Vadisi de OncoSprint programının Design Sprint aşamasında, girişimci takımlara teknik ve fiziki çalışma ortamı konularında destek sağlayacak. Mayıs ayı içinde yapılması planlanan Sprint sürecinin son aşaması OncoSprint Demo Day, Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek.

OncoSprint Programı kapsamında, problemi tanımlama, çözüm tasarlama, kararlaştırma, çözüm yol haritası çıkartma ve doğrulama basamaklarından oluşacak süreçte; kamu-kurum temsilcileri, hasta dernekleri ve kanaat önderi akademisyenlerin katkılarıyla yaşlılık ve kanser konularında ihtiyaç duyulan noktalara yenilikçi çözümler geliştirilecek.

Sanofi Türkiye, İran ve Levant Özellikli Tedaviler Genel Müdürü Pelin Yunusoğlu, “Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz OncoSprint Programı için büyük bir heyecan duyuyoruz. Program, Türkiye’deki inovasyon ekosistemini desteklemek amacıyla oluşturduğumuz ve 3 yıldır başarıyla devam eden PharmUp girişimcilik platformu kapsamında geliştirildi. Yenilikçi ve küresel bir sağlık şirketi olarak, insanların yaşamlarını daha sağlıklı sürdürebilmesi için çalışıyor, dünya genelinde insanların karşılanmamış ihtiyaçlarına çözüm bulmaya kendimizi adıyoruz. Bu doğrultuda, kanserin hastalar ve hasta yakınları için çok büyük bir yük oluşturduğunun farkındayız. Arkadaşlarımızın, komşularımızın, iş arkadaşlarımızın veya sevdiklerimizin kansere yakalanması sadece o kişiyi değil, aynı zamanda toplumu da etkileyen bir süreç. Özellikle de yaşlı bireylerde, eşlik eden hastalıklar kanser tedavisinde sıklıkla komplikasyonlara yol açtığından, kanserin önemli fiziksel ve psikolojik etkileri ortaya çıkıyor.1,2 Kanser hastası yaşlılarımız, kanser tedavisinin yan etkilerine karşı genellikle daha savunmasızlar ve bu da yaşam kalitelerini önemli ölçüde etkiliyor.3 OncoSprint Programı kapsamında da, kanser ve yaşlılık alanına umut olacak fikirlerin peşindeyiz. Bu alanda fark yaratacak hasta odaklı pek çok yenilikçi fikri duymak için sabırsızlanıyoruz.”

OncoSprint Programı’na başvurular 15-25 Nisan tarihleri arası www.oncosprint.com internet sayfası üzerinden alınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz