BÜYAK’ın e-Founder Dijital Girişimcilik Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

0
62

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün 2016’dan itibaren her yıl düzenlediği, 2022 yılında 6.sı düzenlenen e-Founder yarışmasının kazananları belli oldu.

Online olarak düzenlenen yarışmada, üniversite öğrencileri fikirlerini nasıl işe dönüştüreceklerine dair iş planlarını anlattılar. Yüzlerce başvuru arasından finale kalan 10 girişim için jüri kurulunun yaptığı değerlendirme sonucunda ilk üç belirlendi. Varsapp birinci, Re-Fil ikinci, Modelify.ai ise üçüncü oldu. 

Dereceye giren girişimlere, fintech girişimi WorqCompany sponsorluğunda şirket kuruluşu, startupların ücretsiz faydalanabileceği AWS, HubSpot, Miro, Twilio kredilerinin yanı sıra ortak çalışma alanı kullanımı gibi farklı hediyeler sağlanarak, girişimcilerin işlerini büyütmesi için destek olunacak.

Varsapp: Kullanılmayan eşyaların güvenli bir şekilde kiraya verilerek ek gelir elde edilebilen, aynı zamanda eşya kiralanabilen bir platform.

Re-Fil: Ev hijyen ürünlerinin tekrar dolum yoluyla satın alındığı, kullanıcıların kendi şişelerini ya da esnek re-fil pouch’larını kullanabildiği, sadece ürüne ödeme yaptıkları SaaS modeliyle çalışan yeni nesil alışveriş noktasıdır.

Modelify.ai: Yapay zeka modellerini iki dakikadan az bir sürede hayata geçirmeyi sağlayan bir MLOps ürünüdür. Veri bilimcilerinin ve makine öğrenmesi pratisyenlerinin, modellerini tek bir platformdan yönetmesini sağlar. 

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak için: https://efounder.org 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz