GVG22 “Gelecek Vadeden Girişimciler” yarışması kazananları belli oldu

0
42

Girişimup tarafından organize edilen GVG22 Gelecek Vadeden Girişimciler Yarışması, girişimcilik ekosisteminin yakın gelecekte yıldızı parlayacak girişimlerini belirlemek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlendi.

Ekosistemde oldukça merak uyandıran ve ses getiren yarışmaya; içlerinde teknoparklar, kuluçka merkezleri ve hızlandırma programları bulunan 21 paydaş kurumdan, gelecek vadeden 120’yi aşkın girişimci grubu başvuruda bulundu. Girişimcilerden 86’sı seçici kurul tarafından ön değerlendirmeye kabul edilerek; problem, çözümü, ekip yapısı, yapılabilirlik ve sunum performansı gibi kriterlere göre değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda 10 kategoride 50 finalist girişim belirlendi.

Seçici kurulunu Hızlandırma Programları Yöneticisi Ahmet Sefa Bir ve İş Geliştirme Yöneticisi Şerafettin Özsoy’un oluşturduğu ve genel koordinasyonunu Alperen Şarlayan’ın yürüttüğü yarışmada finalistler, 10-11 Şubat tarihlerinde her kategoride farklı ve birbirinden değerli jüri üyelerinin bulunduğu komiteye sunumlarını gerçekleştirdiler. Final değerlendirmeleri 7 ana başlıkta, her kategorideki 6 farklı jüri üyesi tarafından yapıldı.

İstanbul başta olmak üzere Edirne, Ankara, Bursa, Erzurum, Trabzon, Samsun, İzmir gibi toplam 11 ildeki girişimcilik merkezlerinden yönlendirilen girişimcilerin içinden, her kategorinin birincisi olarak seçilen girişimler Türkiye’nin en büyük kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan yarışmanın jüri üyelerinden mentorluk, yatırımcılarla görüşme imkanı, ulusal bir kanalda video röportaj hakkı, ulusal ve uluslararası haber portallarında haber ve röportaj hakkı, ücretsiz online ingilizce hediye paketi, kıymetli kitap serilerine erişim, ücretsiz hukuk danışmanlığı, ulusal ve uluslararası hızlandırma programlarında yer alma imkânı gibi eşsiz fırsatlar elde edecek.

Kategorilerine göre finale kalan ve kazanan girişim grupları şöyle:

Büyüme Şampiyonu Girişim Kategorisi finalistleri; İletmen, Sertifier, Witwiser, Ottan, Artelligent.

Büyüme Şampiyonu Girişim Kategorisi kazananı: Sertifier.

Büyüme Şampiyonu Girişim Kategorisi jüri üyeleri: Ediz Tokabaş (B2Press – Managing Partner), Enis Erdem Yurdatapan (Fonbulucu – Co-CEO), Mehmet Gülez (EY Türkiye – İnovasyon Lideri), Raşit Çebi (Bizim Toptan Market – Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü), Sabina Babayeva (Hackquarters – COO), Zeynel Enes Mirza (Macellan – CPO).

Yatırımcıların Gözdesi Girişim Kategorisi finalistleri; Atlas Space, Coprint, Pirahas, Spoorcu, Lojipark.

Yatırımcıların Gözdesi Girişim Kategorisi kazananı: Coprint.

Yatırımcıların Gözdesi Girişim Kategorisi jüri üyeleri: Abdurrahman Çam (Kültepe Yatırım – Genel Sekreter), Esat Acar (500 İstanbul – Vice President), İpek Çeliksöz (212 – Associate), Mustafa Keçeli (APY Ventures – Girişim Sermayesi Yatırım Fonları Müdürü), Dr. Öğr. Üyesi Vahdet Altundal (Akademisyen), Yağız Karadeniz (Tarvenn Ventures – TechOne VC/Tarvenn Yatırım Direktörü).

İhracat Devi Girişim Kategorisi finalistleri; Coprint, Lightway, Hextech, Çekirdek Arge, Evodice.

İhracat Devi Girişim Kategorisi kazananı: Hextech.

İhracat Devi Girişim Kategorisi jüri üyeleri: Atakan Karataş (Karataş & Partners – Partner), Dr. Akif Onur (TİM – Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Ofisi Direktörü), Hikmet Meryumoğlu (Turkcell – Principal E-Commerce & Marketplace Group Category Manager), Mehmet Örgen (Erciyas Holding – Kurumsal İlişkiler Direktörü), Murat Özkan (Anadolu Efes  – CIO), Ufuk Can (TTAF Elektronik A.Ş. – CEO).

Global Rekabet Gücüne Sahip Girişim Kategorisi finalistleri; Arche Robotics, Luna Games, Zenno Teknoloji, Sweephy, Nanosilver.

Global Rekabet Gücüne Sahip Girişim Kategorisi kazananı; Sweephy.

Global Rekabet Gücüne Sahip Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Cecile Lavigne (Business France Turkey – Inward Investment Manager), Dr. Wajeeha H. Awadh (Al Baraka Banking Group – Chief Digital Officer), Sara Deckmyn (Flanders Investment & Trade, FIT – Trade & Investment Commissioner), Mehmet Başaran (Department for International Trade, DIT – Senior Inward Investment Advisor), Ömer Şengüler (Global Magic Brands – President),

Rory Nuijens (Netherlands Innovation Network – Innovation Attache)

Fintech Girişim Kategorisi finalistleri; Faizsiz Teklif, Fanaliz, Salp, Yancep, Vomsis.

Fintech Girişim Kategorisi kazananı; Vomsis.

Fintech Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Ali Tuğlu (AlbarakaTech Global – CEO), Bulut Karadağ (Vakıf Katılım Bankası – ArGe ve İnovasyon Servis Yöneticisi), Fatma Eser Çınar (TKBB – Uluslararası İlişkiler ve Kurumsal İletişim Müdürü), Kübra Odabaş Taşlı (Aktif Bank – İnovasyon, Ödeme Sistemleri ve Fintek İş Birlikleri Başkanı), Selim Yüksel (Akbank LAB – İnovasyon Merkezi Müdürü), Yeşim Aktaş (TEB – Ödeme Sistemleri ve Açık Bankacılık Grup Direktörü).

Sürdürülebilirlik Odaklı Girişim Kategorisi finalistleri; Blueit, Ecording, Step2water, Zenno Energy, Biriktir.

Sürdürülebilirlik Odaklı Girişim Kategorisi kazananı; Ecording.

Sürdürülebilirlik Odaklı Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Dr. Tuğçe Aslan (Akademisyen), Emre Yüzbaşıoğlu (Toros Tarım – Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi), Ercan Arslan (Siemens Healthineers –  İş Birlikleri Yöneticisi),Hande Dönmez (WRI Türkiye – Stratejik İletişim Koordinatörü), Tuğba Şimşek (ArGe ve Sürdürülebilirlik Direktörü), Tümay Solak (Enerji Analiz – Kurucu Ortak).

Kadın Girişimci Kategorisi finalistleri; Event Gates, Intouch, The Future Natural, Diagnosis Time, Varsapp.

Kadın Girişimci Kategorisi kazananı; Diagnosis Time.

Kadın Girişimci Kategorisi jüri üyeleri; Can Akkaya (Zurich Sigorta – IT Service Management Manager), Dr. Ayşegül Özkavukçu (Migros Ticaret A.Ş. – Migros Up Grup Müdürü), Gülsüm Çetinkaya (LC Waikiki – Deputy CEO), Kaan Gülten (Webtures – CEO), Merve Zabcı (Logo Ventures – Yönetici Ortak), Yasemin Budak (Penta Teknoloji – Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü).

Teknolojiye Yön Veren Girişim Kategorisi finalistleri; Advoard, Resultlab, Atlas Space, Degz, Medibooth.

Teknolojiye Yön Veren Girişim Kategorisi kazananı; Atlas Space.

Teknolojiye Yön Veren Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Can Konur (Koç Digital – Head of Analytics Customer Success), Doç. Dr. Deniz Tunçalp (İTÜ İşletme Mühendisliği – Akademisyen), Eren Bekin (Anadolu Sigorta – Head of Innovation Unit), Mehmet Tunçkanat (İnci Holding – CTO), Özgür Deniz Erzincan (Nokia Türkiye – Genel Müdür), Tolga Ahmet Kalaycı (Hepsiburada – Veri Bilimi Müdürü).

Akademik Girişim Kategorisi finalistleri; Aksöz Arge, Easy-Med-Life, Fennec, Soyl-Gel, Aloha Akademi.

Akademik Girişim Kategorisi kazananı; Soyl-Gel.

Akademik Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Alp Eren Göktürk (Eczacıbaşı Holding A.Ş. – Girişimcilik Projeleri Müdürü), Doç. Dr. Elif Baykal (Medipol Üniversitesi – Akademisyen), Dr. Hüseyin Güler (Kastamonu Entegre – Global İş Planlama ve İnovasyon Direktörü), İsmail Aktepe (Turkish Technic – İnovasyon Şefi), Kadir Ceran (Founder Institute Turkey – Co-Director), Prof. Dr. Serkan Topaloğlu (Yeditepe Üniversitesi – Akademisyen)

Sosyal Girişim Kategorisi finalistleri; B4AFC, eşitCV, Güçlü İyilik, Upschool, Üretken Akademi.

Sosyal Girişim Kategorisi kazananı; B4AFC.

Sosyal Girişim Kategorisi jüri üyeleri; Burak Yedek (Turkuvaz Medya Grubu – Dijital Strateji ve İnovasyon Müdürü), Cantekin Ertekin (IT Governance Turkey – Founder), Mustafa Güneş (MGC Legal – Yönetici Ortak), Serhat Karasungur (BEBKA – Entrepreneurship Programs Coordinator), Tutku Konuk Altındal (Akzo Nobel – South East Europe Communications Manager), Dr. Onur Topuzdağ (Sardunya – İş Geliştirme Direktörü).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here