Tapu.com, şimdi de bireysel satıcılara gayrimenkullerini satma fırsatı sunuyor

0
49

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma pazaryeri olan Tapu.com, artık kurumsal satıcıların ardından bireysel satıcılara da hizmet verecek. Satıcılar gayrimenkullerini hızla nakde çevirme imkânı yakalarken, aracılık işlemleri için Türkiye’de ilk defa ücret ödemek zorunda kalmayacak. Bireysel satıcılar, Tapu.com sayesinde hızlı, şeffaf, güvenilir ve masrafsız olarak gayrimenkullerini satma imkânına sahip olacak.

Bireysel satıcılar sıfır masrafla satış yapacak

Tapu.com, bireysel satıcılara sıfır masraf imkânının yanı sıra hız ve kolaylık da sağlıyor. Tapu.com aracılığıyla satış yapan satıcılar adına tüm süreçler yetkili gayrimenkul danışmanları yardımıyla yürütülürken, doğru bilgi ve doğru fiyat politikası ile satışlar hızla gerçekleştiriliyor. Tapu.com her zaman olduğu gibi alıcılar için de önemli avantajlar sunuyor. Sistemde alıcılar için teyit edilmiş doğru gayrimenkul bilgisi sunulurken teklifler rekabetçi ve açık bir ortamda veriliyor, işlemler güvenilir, şeffaf bir platformda gerçekleştiriliyor. Tapu.com’un tapu devrine kadar vermiş olduğu hizmetler sayesinde alıcılar hızla ve güvenle gayrimenkul sahibi oluyor.

Süreç nasıl işliyor?

Bireysel satıcılar yalnızca birkaç adımda gayrimenkullerinin satılması için Tapu.com’a yetki verebiliyor. www.tapu.com/sat sayfasından satılmak istenen mülke ait kısa bilgi formunu doldurup, iletişim bilgilerinin Tapu.com’a gönderilmesinin ardından çağrı merkezindeki uzmanlar satıcıyı arayarak sistemi detaylı şekilde anlatıyor ve satılacak mülkle ilgili yapılan değerlemeyi satıcıyla paylaşıyor. Ön değerleme ve ekspertiz raporuyla tapusunun gerçek değerini ve piyasa koşullarını öğrenen satıcılar buna göre gayrimenkullerinin fiyatını belirliyor.

Gayrimenkule özel dijital reklamlarla gerçek alıcılara ulaşılıyor

Satılacak mülkün siteye eklenmesinin ardından Tapu.com, dijital pazarlama teknolojisiyle gayrimenkulü ciddi alıcılarla buluşturuyor. İlgilenenlerle Tapu.com satış ekibi iletişime geçiyor, satıcı böylece sadece ciddi alıcı adaylarıyla görüşmüş oluyor. Tapu.com, satıcılara; çağrı merkezi hizmeti, randevu, yer gösterimi organizasyonu, teklif aşamasından kapanışa, ilan yayınından tapu devrine kadar destek veriyor.

Satıcılara sadece tapu dairesine gelerek paralarını almak kalıyor

Tapu.com olarak Türkiye’deki gayrimenkul sektöründe önemli yeniliklere imza attıklarını ifade eden Tapu.com Kurucularından Emre Erşahin, “Tapu.com iş modelimiz ile bilgi ve fiyat şeffaflığı sağlayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bugüne kadar çoğunlukla kurumsal satıcılar ile çalışmalarımızı sürdürdük. Artık bireysel satıcıların da sıfır masrafla gayrimenkullerini hızla ve güvenle nakde çevirmeleri için çalışacağız. Satıcı adına işlemler deneyimli danışmanlarımız tarafından yürütülüyor, üstelik bu sistemde aracılık için satıcılar hiçbir masraf ödemeyecek. Tapu devrine dek tüm süreci şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Böylece alıcılara sadece tapu dairesine gelmek, parasını almak ve tapusunu devretmek kalıyor”  dedi.

Şimdilik sadece İstanbul’daki bireysel satıcılar, https://www.tapu.com/sat adresini ziyaret ederek birkaç adımda gayrimenkullerini masrafsız bir şekilde satabilir. Çok yakında Tapu.com, diğer büyük illerde de aynı hizmeti satıcılarla buluşturacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz