EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2021 sınıfı belli oldu

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılmaya hak kazanan 10 girişimci belli oldu. Küresel çapta bu yıl 14. yılını kutlayan Girişimci Kadın Liderler Programı’na (EY Entrepreneurial Winning Women Programı™) katılmaya hak kazanan girişimciler, 2021 döneminde EMEIA Bölgesi genelinde düzenlenecek programa da dahil olacaklar. Programın ilk dört yılında 40’dan fazla kadın girişimciye destek veren EY Türkiye; bu yıl da işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcileri destekleyerek girişimci kadınları uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlıyor.

EY Türkiye, başvurular arasından bağımsız jürinin seçtiği ve kriterlere uygun olan kadın girişimcilere ücretsiz eğitim verecek ve kadın girişimcilere şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları alanlarda destek sunacak. Program kadın girişimcilerin; iş dünyasının başarılı yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılmalarına, şirketlerini ciro ve istihdam anlamında büyütmelerine imkân sağlayacak.

Program kadın girişimcilere uluslararası pazarların kapılarını açıyor

Programın Türkiye liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso, “Kadınlar tarafından başlatılan girişimlerin gelişmesi ve başarıya ulaşabilmesi için, kadınların girişimci ruhlarının ortaya çıkarılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi kritik öneme sahip. EY olarak, Türkiye’de kadın girişimciliğinin dev bir ekonomik potansiyel barındırdığını düşünüyoruz. Kadın girişimcilerin liderlik becerilerini geliştireceği programlara, yönetsel yetkinliklerini artıracağı eğitimlere, finansal, hukuksal konularda danışmanlığa ve iletişim ağlarını genişletebileceği alanlara ihtiyacı var. Bu programda yer almak üzere bağımsız bir jüri tarafından seçilen kadın girişimciler,  eğitimlerle liderlik yönlerini artırma fırsatı bulmalarının yanı sıra küresel bir girişimci ağının parçası olacaklar. Globalde 14. yılını kutladığımız bu programımızla bu yıl EMEIA Bölgesi’nden kadın girişimcileri bir araya getiriyoruz. Kadın girişimcilere hedefledikleri uluslararası pazarların kapılarını açan bu özel programla, onların işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmak ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız” dedi.

Programa seçilen girişimciler

Bağımsız jüri değerlendirmesi sonucu EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2021 sınıfına katılmaya hak kazanan kadın girişimciler; ATC Mateks Genel Müdürü Ayşe Taslı, Tria Tech Tıbbi Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Sunman, Gurvita Kurucusu Bahar Şamhili Tanju, Simsoft Kurucu Ortağı Gökçe Yıldırım Kalkan, Mutlu Metal Yönetim Kurulu Üyesi Gülesin Atalay, Gülsha Kozmetik Kurucusu Gülşah Gürkan Bardak, Le Petit Food Kurucusu Melis Akcan, Nanu Bedtime Kurucusu Nazmiye Sabuncuoğlu Arslantürk, Glories Chocolate Kurucusu Özge Yücesoy veEgglin Gıda Kurucusu Şükrüye Özbilen oldu. 

Programın 2021 jürisinde, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu yer aldı.

Program kadın girişimcilere ne sağlıyor?

  • Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinin ve şirket liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılma imkânı,
  • Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimini artırma fırsatı,
  • Potansiyel ortaklıkları, stratejik iş birliklerini, yeni müşteri ve tedarikçiler ile muhtemel sermaye kaynaklarını keşfetme olanağı,
  • Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirme imkânı,
  • Liderlik becerilerini geliştirebilmeleri için EY yöneticilerinden koçluk ve mentorluk desteği,
  • Kendilerinin ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırma olanağı.

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışmasında Şampiyon Girişimler Belli Oldu

in4startups’ın her yıl yerli ve yabancı yatırımcıların yatırım yapacakları...