Ana SayfaUncategorized“Türkiye’de Yenilik Tabanlı Girişimcilik” isimli eser kitapseverler ile buluşuyor

“Türkiye’de Yenilik Tabanlı Girişimcilik” isimli eser kitapseverler ile buluşuyor

Türkiye’de Yenilik Tabanlı Girişimcilik” isimli kitap İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlandı. Türkiye’nin girişimcilik öyküsünü teoriden kopmadan detaylı bir şekilde aktaran eser İbrahim Semih Akçomak, Berna Beyhan, Dilek Çetindamar ve Vedat Sinan Tandoğan tarafından derlendi. Girişimcilik konusuna hakim akademisyenler, ilgili devlet kurumlarındaki uygulayıcılar, akademisyen uygulamacılar ve arayüz yapılardaki uygulamacılardan oluşan yazar tarafından hazırlanan 17 makalenin yer aldığı eser ile ulusal yazındaki boşluğun doldurulması amaçlanıyor.

Eser, Türkiye’nin pek de anlatılmayan özgün girişimcilik öyküsünü kapsamlı bir şekilde ele alarak bir başucu kaynağı olarak öne çıkıyor. Türkiye özellikle son 10 yılda hem program çeşitliliği hem de ölçek olarak pek çok ülkeden ayrılan bir girişimciliği destekleme politikası yürütüyor. Türkiye’nin teknoloji ve yenilik politikasının temel taşı haline gelen “girişimcilik” kavramının, “yenilik tabanlı girişim” vurgusunun ve uygulanan politika sepetinin eleştirilecek yanları da bulunuyor.

Zengin bir başucu kaynağı olarak öne çıkan kitap; “Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi”, “Kapasite ve İnsan Kaynağı”, “Teşvik, Fon, Finansman”, “Girişimcilik Ağ ve Arayüz Yapıları”, “Ulusal ve Uluslararası Pazarlara Erişim” olmak üzere toplam beş kısımdan oluşuyor. Eserde İbrahim Semih Akçomak, Berna Beyhan, Dilek Çetindamar, Vedat Sinan Tandoğan, Nilay Alüftekin Sakarya, Arsev Umur Aydınoğlu, Esra Aydoğdu, Merve Gül Barut, Derya Çağlar, Elif Çelik, Dilek Demirhan, Dilber Durna, Erkan Erdil, Derya Fındık Hadi, Tolga Göksidan, Elif Kalaycı, Esra E. Karadeniz, Kutlu Kazancı, Emek Barış Kepenek, Halime Kübra Koçak, Enver Hakan Konaç, Ayşe Kuyrukçu, Mehmet Emin Okutan, M. Teoman Pamukçu, Serdal Temel, Deniz Tunçalp’e ait makaleler yer alıyor.

Detaylı bilgi için https://bilgiyay.com/kitap/turkiyede-yenilik-tabanli-girisimcilik/ web adresi ziyaret edilebilir.