Ana SayfaUncategorizedTarfin, Güncellenen Mobil Uygulamasıyla Hasatta Çiftçinin Yanında

Tarfin, Güncellenen Mobil Uygulamasıyla Hasatta Çiftçinin Yanında

Eylül ayı itibarıyla 2021-2022 tarım sezonu başlıyor, Türkiye’nin tarımsal üretim yelpazesinde en büyük paya sahip arpa ve buğday üreticilerinin tarlalarını sürmesi ile ekim yeniden başlayacak, yüzbinlerce çiftçi tohumları ile birlikte, umutlarını da toprağa ekecek. Tarfin, hasat zamanı geldiğinde en yüksek verimi almak isteyen çiftçinin, bugün en kaliteli tarım girdisine kolayca ulaşması için yenilenen mobil uygulaması ve satış noktalarıyla sezonda çiftçinin en büyük destekçisi olarak yeni tarım sezonuna hazır. 70’i aşkın şehirde hizmet veren Tarfin, çiftçilerin gübre, tohum ve yem gibi tarım girdilerine uygun fiyat ve hasatta ödeme fırsatlarıyla ulaşmasını sağlıyor. Tarfin’in özel mobil uygulaması, çiftçilerin bulunduğu bölgelerdeki en güncel gübre, yem ve diğer tarım girdilerindeki fiyatları karşılaştırmalı olarak sunuyor. Böylelikle çiftçiler en uygun fiyatları bulabilecekleri farklı alternatifleri karşılaştırabiliyor, ürünlerini kendi ödeme döngülerine göre kolaylıkla satın alabiliyor.


Tarfin, tüm bu uygulamaları kendi geliştirdiği makine öğrenmesine dayalı tarımsal risk skorlama modeli ile gerçekleştiriyor. Sürekli gelişen ve öğrenmesi hızlanan bu yapay zekâ teknolojisi ile Tarfin’den tarım ihtiyaçlarını vadeli ya da peşin olarak satın almak isteyen çiftçiler, bulundukları ildeki satış noktalarını ziyaret ederek ya da sadece mobil uygulama üzerinden işlemlerini 4 dakika içinde tamamlayabiliyor. Çiftçiler ihtiyaç duydukları ürünleri seçtikleri satış noktasından anında teslim alabiliyor. Çiftçiler, Tarfin’de ihtiyaçlarına uygun fiyat seçenekleriyle güvenli satın alım gerçekleştirirken kefil, ipotek gibi ek yükümlülükler altına girmiyor, ürünlerine, bölgelerine özel hasat tarihine göre ödeme gününü kendileri seçiyorlar.


Türkiye Genelinde 700’den Fazla Yetkili Satış Noktası

Çiftçiyi teknolojinin gücüyle destekleyen Tarfin, yarattığı katma değerle her geçen gün satış noktası sayısını artırıyor. Yeni tarım sezonunda 70’ten fazla ilde 700’den fazla satış noktası ile hizmet verecek olan Tarfin, satış noktalarının sayısını sezon içinde de yenilerini ekleyerek hem ürün yelpazesini hem ulaştığı il ve ilçe sayısını artıracak. Türkiye’de tarım tedariki konusunda lider dijital platform olmayı hedefleyen Tarfin, bu süreçte sadece çiftçilerin değil tüm tarım tedarik zincirine çözüm sunuyor. Bu alanda emin adımlarla ilerleyen Tarfin, tüm iş ortaklarını da büyütmeyi hedefliyor.


“Veri Bilimine ve Mobil Teknolojilere Daha Fazla Yatırım Yapacağız”

Tarfin olarak çiftçileri ve tarım ekosistemini finansal teknolojinin gücüyle buluşturduklarını belirten Tarfin Tarım A.Ş. CEO’su Mehmet Memecan, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Kullanımı kolay mobil uygulamamızla çiftçinin destekçisiyiz. Tarfin Mobil’in kolay ara yüzü ve mobil kullanımın getirdiği pratiklik çiftçilerimiz tarafından kısa zamanda benimsendi. Bugün 70’i aşkın şehirde 700’ün üzerinde satış noktasıyla çiftçimizle buluşuyoruz. Her geçen gün bizimle çalışmak isteyen çiftçi ve tarım bayi sayısı da artıyor. Yaptığımız araştırmalar, çiftçilerimizin hasat vadesi, kefil, ipotek ve ek masraf olmaması, kolay başvuru, avantajlı fiyat nedeniyle Tarfin’in sektörde önemli bir sosyal etki sağladığını ve çiftçilerimizin bizimle çalışmaya devam etmek istediğini ortaya koyuyor. Özellikle kendi vade tarihlerini seçme özgürlüğü çiftçilerin finansal denge kurmasına destek oluyor. Yeni sezonda da atılımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bundan sonra da veri bilimine, mobil teknolojilere daha fazla yatırım yaparak tarımı güçlendirmeye devam edeceğiz. 2021-2022 sezonunda da Eylül ve Ekim aylarında yeni VDMK ihraçları gerçekleştirerek tarıma destek vermek isteyen kurumsal ve bireysel sermaye yatırımcıları ile Türk çiftçisini buluşturacağız.”