Yeni Neslin Sabancısı’nın Girişimci Ruhu Gooınn İle Ortaya Çıkacak

Yenilikçi fikirler ve inovasyon kültürünün geleceği şekillendirecek olgular olacağını öngören Sabancı Holding, GOOINN ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU iş birliğiyle X-LAB Gelişim Programı’nın ilk dönemini başlattı. İlk etapta 250 Sabancı Topluluğu çalışanı, 15 haftalık gelişim yolculuğunun ilk adımlarını atarken, inovasyon becerileri Girişimciye Dönüş ve GOOINN iş birliği ile hayata geçirilecek. Programın tanıtımı için düzenlenen “Sabancı’da Yenilikçilik” panelinde; Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, İK ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Hakan Timur ve Sabancı Üniversitesi EDU Direktörü Cüneyt Evirgen, Sabancı Holding’in yol haritasını, ortak amaçlarını ve stratejik önceliklerinde yenilikçiliği her yönüyle katılımcılara aktardılar.


Kurumsal şirketlere inovasyon kültürünün yetkinliklerini aktarma konusunda çözüm ortaklıkları yapan GOOINN, tüm Sabancı şirketlerinin inovasyon kültürü ile ilerlemesi konusunda çalışan SabancıDX ile en stratejik çözüm ortağı olarak her yıl İnovasyon Yetkinlik Transferi ve Kurumsal Hızlandırıcı programları düzenliyor.

“Geleceği beklemek yerine harekete geçmeliyiz”

Sabancı Topluluğu için hazırlanan gelişim programının, kurumun vizyoner yapısını ortaya koyma açısından önemli bir gösterge olduğunu belirten GOOINN’in Kurucusu Yavuz Çingitaş “Amacımız potansiyel girişimci zihin yapısına sahip kişilerin kendilerini tanımaktan başlayıp, problemi bulma, fikir ve iş modeline giden bu yaratıcılık odaklı sürece katkı sağlamak” dedi.  

“Girişimciye Dönüş” platformunun amacını, problemi bulma noktasından başlayarak, yatırımcı sunumunun hazırlanmasına kadarki sürecin tamamını kapsayan bir programlar bütünü olarak niteleyen Çingitaş sözlerini şöyle sürdürdü;

“Girişimciye Dönüş, temelde Tasarım Düşüncesi ve Yalın Yeni Girişim metotlarını harmanlayarak verir. Bu metotlar özellikle teknoloji girişimlerinin dünya ekonomisinde etkisinin artırmasıyla ünlenmiş, büyük firmaların bu metotları kullanması ve fayda görmesiyle ilgi daha da artmıştır. Türkiye’nin lokomotiflerinden biri olan Sabancı Holding’in inovasyon öncülerini yetiştirmek için başlattığımız bu çalışmayı; kullanıcı ihtiyacı veya probleminden yola çıkarak ürün ve çözüm yaratma süreci olarak tanımlayabiliriz. Bu da girişimciliğin temelini oluşturacak ve girişimcileri destekleyecektir. Üstlenilen bu misyon ile amacımız girişimci ruhu ortaya çıkarmak ve inovasyon kültürünü genele yaymaktır. Çünkü geleceği beklemek yerine harekete geçmenin tam zamanı. Biz de girişimci ruhu tesis ederken onların yanında oluyoruz.”

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 Yarışması

Girişimup tarafından gerçekleştirilen ‘’Gelecek Vaat Eden Startup’lar 2022 ‘’...