Yurt dışında okuyan Türk öğrencilerin ve ailelerinin hayatını dijital para transferi çözümleri kolaylaştırıyor

2010 yılındaki veriler, o sene sadece 50.000 Türk öğrencinin yurt dışında eğitim gördüğünü söylüyordu. OECD’nin 2011 yılındaki araştırmalarına göre; Türkiye, dünya genelinde, yurt dışına öğrenci gönderen ilk 15 ülke arasında yer alıyordu. 2018’e geldiğimizde ise, bu rakamın neredeyse iki katına çıktığını ve yaygınlaştığını görüyoruz. 2018 itibariyle yurt dışında okuyan Türk öğrencilerin sayısı 100 bine ulaştı. Türk öğrencilerimizin en çok ilgi gösterdiği ülkeler olarak Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya başı çekiyor. Rakamlar, yurt dışında okumanın artık bir hayalden öteye gidip bir gerçeklik haline geldiğini gösterir nitelikte.

Bir yabancı dili konuşulduğu ortamda öğrenme niyeti, globalleşen dünyada uluslararası kariyer yapmanın ve farklı kültürleri de deneyimlemenin ve özümsemenin öneminin giderek artmasıyla beraber, yurt dışı eğitime talep giderek artıyor. Bir öğrencinin gittiği ülkede barınma, ulaşım, eğitim masrafları ile birçok kalemde de giderleri oluyor.

Dijital para transferine ihtiyaç duyulan dönem başlıyor

TransferGo Büyümeden Sorumlu Bölge Müdürü Senem Ergüvenoğlu’na göre, İçinde bulunduğumuz dönem tam olarak da okul kabullerinin, kayıtlarının, kayıt yenilemelerinin yapıldığı ve bunlar için ödeme akışlarının gerçekleştiği bir dönem. Bunlar dışında yurt dışında okumayı hedefleyen adaylar veya bu yıl yurt dışında okumaya başlayacak öğrenciler de olacak. Ergüvenoğlu, kendi hayatından da bir örnek verirken, “Ben de eğitim hayatının bir bölümünü yurt dışında geçirmiş biri olarak zorlukları deneyimlemiş biriyim. Almanya’da okuduğum dönemde harç ödemelerimi gitmeden önce Türkiye’den yapmam gerekiyordu. Ama o dönem TransferGo gibi dijital çözümler olmadığı için kesinlikle hepimiz için her şey daha zordu. Açıkçası şimdiki öğrenciler ve velileri daha şanslı. Bu dönemde dijital para transferi hizmetlerinin avantajlarından yararlanan öğrencilerin ve ailelerin hayatı kolaylaşıyor ve tüm para transferlerinin işlemlerini basit ve güvenli şekilde hızlıca yapabiliyorlar” dedi.

Hızlı, güvenli ve kolay kullanımla para transferi

TransferGo Büyümeden Sorumlu Bölge Müdürü Senem Ergüvenoğlu şöyle konuştu: “TransferGo olarak dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biriyiz. Bu yıl içinde elektronik para ve ödeme hizmetleri alanınında lider firmalardan Birleşik Ödeme ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle, Avrupa’dan TransferGo hizmetleriyle Türkiye’ye gerçekleştirilen para transferlerinin yanı sıra, Türkiye’den de dünyanın birçok ülkesine yurt dışı para transferi yapma imkânı hayata geçti. Yine Haziran ayı içinde ABD ve Kanada’ya da para transferlerini hayata geçirdik. Çok yakın zamanda bu ülkeler arasına yeni ülkeleri de katmaya hazırlanıyoruz. Yeni hizmetimiz, özellikle yurt dışındaki aile fertlerine veya orada okuyan çocuklarına güvenli, hızlı ve basit şekilde para transferi gerçekleştirmek isteyen müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyor. Para transferleri, 6,99 TL ücretle ertesi gün teslimat veya 9,99 TL ücretle gün içinde teslimat seçenekleriyle yurt dışındaki alıcıların hesabına ulaştırılıyor.

Hizmetlerimiz, özellikle yurt dışında yaşayan çocuğuna, yakınına, dijitalin getirdiği tüm avantaj ve kolaylıklarla para transferi gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Diğer yandan Arkadaş Öner programımız da yurt dışında okuyan ve okumaya aday öğrencilerimize avantajlar getirebilir. Arkadaş Öner programı, davet edilen her arkadaş için 200 TL hediye eden bir program.

TransferGo olarak hem yurt dışında okuyan hem de bu sene başlayacak veya başlamayı düşünen tüm öğrenci ve ailelerimizi dijital para transferi hizmetlerinin kolaylığından yararlanmaya davet ediyoruz.“

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...