Ana SayfaUncategorizedTeknopark İstanbul’dan Girişimcilere 1,8 Milyon TL Hibe

Teknopark İstanbul’dan Girişimcilere 1,8 Milyon TL Hibe

Teknopark İstanbul, 1601 – TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Arttırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olarak girişimcilerin BİGG 1512 desteği kazanmaları için teknolojik ve inovatif iş fikirlerini olgunlaştırarak erken aşama olan girişimi, başarılı bir girişim haline dönüştürmek amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

İlk kez uygulayıcı kuruluş olarak faaliyet gösteren Teknopark İstanbul, 2020 yılı 1. çağrı programı kapsamında 477 başvuru toplama başarısı göstermiş ve 106 girişimci adayına eğitim ve danışmanlık programlarında destek vermiştir.

Teknopark İstanbul A.Ş. olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi resmi TÜBİTAK işbirliği ile ve bunlara ilave paydaş olarak İstinye Üniversitesi, Türk Alman Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi ile yürütülen programda, panel değerlendirme sonucunda 9 girişimci adayı TÜBİTAK’tan 200 bin TL destek almaya hak kazanmış olup, toplamda 1,8 Milyon TL hibe kazandırma başarısı elde edilmiştir.

Program kapsamında 31 uygulayıcı kuruluş ve 32 iş birlikçi kurum, toplamda 63 kurum olarak sürece devam etmektedir. 22.06.2012 tarihinde açıklanan sonuçlara göre uygulayıcı kuruluş olarak ilk yılında ve ilk programında Teknopark İstanbul A.Ş. ,BİGGCUBE Programı, 4. en çok girişimci kazandıran uygulayıcı kuruluş olma başarısı elde etmiştir.

Sonuçların açıklanmasıyla sadece kendi kazandırdığı girişimcilere değil, aynı zamanda farklı uygulayıcı kuruluşlardan destek alan girişimcilere de ev sahipliği yapma noktasında yoğun talep alan Teknopark İstanbul, kendi girişimcilerinin şirket kuruluş masraflarını karşılamakta, ücretsiz yer tahsisi yapmakta ve bütün kuluçka imkanlarını girişimcilere sunmaktadır.

Bundan sonra hedef, BİGG kazanan girişimcilerin iş paketlerini başarı ile gerçekleştirmelerini ve ortaya çıkacak ürünlerin hızlı bir şekilde ticarileştirilmesini sağlamak olacaktır. Yeni çağrı dönemlerinde de daha fazla girişimcinin BİGG desteğinden yararlanması sağlamak ve ekosistemde benzeri olmayan destekler ile girişimcilerin yanında olmaya devam edilecektir.

Siz de bu başarının bir parçası olmak istiyorsanız hemen 200 bin TL hibe desteği ve daha fazlası için başvurunuzu www.biggcube.com ‘a yapabilirsiniz.