Türk Hava Yolları Travel Datathon 2021 Başvuruları Devam Ediyor

0
12

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında, 19 Temmuz – 20 Eylül tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek Türk Hava Yolları Travel Datathon 2021’de, büyük veri ve makine öğrenmesi teknolojileriyle havacılığı yeniden keşfedin ve sektöre yön veren veri bilimcileri arasında yerinizi alın.

https://terminal.turkishairlines.com/traveldatathon2021/

19 Temmuz Pazartesi günü açılış konuşmalarıyla başlayacak yarışma 20 Eylül’de yarışmacıların sonuçları göndermesi ile sona erecek. Değerlendirmelerin ardından seçilen takımlar Atatürk Havalimanı Teknofest Alanı’nda gerçekleştirilecek final sunumlarına davet edilecek.

Takımların yaklaşık 2 aylık bir sürede Türk Hava Yolları tarafından sağlanan veri setlerini kullanarak projeler geliştireceği çevrimiçi veri maratonunda ödüller şu şekilde;


• Birinci olan takımın her üyesine Business Class Yurt Dışı Uçak Bileti
• İkinci olan takımın her üyesine Business Class Avrupa Uçak Bileti
• Birinci olan takımın her üyesine Economy Class Avrupa Uçak Bileti

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Teknofest’in destekleriyle gerçekleştirilecek yarışmada takımlara Amazon Web Services ve Oracle Cloud teknoloji desteği sağlayacak.

Seyahatin farklı aşamalarında aşılması gereken zorluklara yönelik geliştirilecek çözümlerle daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir yolculuk deneyimi oluşturmayı hedefleyen Travel Datathon 2021’e başvurular 5 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecek.


Yarışmaya buradan başvuru yapabilirsiniz. https://www.teknofest.org/yarisma-detaylar-27.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here