TürkTraktör’ün çiftçilere sunduğu Tarlam Cepte mobil uygulaması yenilendi

TürkTraktör tarımsal faaliyetlerde üreticilere ‘dijital bir karar desteği’ sunmak üzere 2 yıl önceçiftçilerle buluşturduğu Tarlam Cepte uygulamasının yeni sürümünü kullanıma sundu.  Sektörde bir ‘ilk’ olan ve yetiştiricilerin mobil cihazları üzerinden birçok tarımsal bilgiye kolayca erişebilmesini sağlayan Tarlam Cepte’nin yeni sürümü için TürkTraktör’de 18 kişilik bir ekip, 3 ay boyunca çalıştı.  

Kullanıcı geri bildirimlerine ek olarak, TürkTraktör’ün bayileri üzerinden yaptığı iletişimle üreticiler için öncelikli ihtiyaçlarla yeni sürümün temelleri oluşturuldu. Kullanımda hız ve yeni servislere erişimde kolaylık sağlayacak geliştirmelere de odaklanıldı.

İkinci yıl dönümünde yenilenen Tarlam Cepte,  kullanıcılarına girdi maliyetlerini azaltarak operasyonel verimliliklerini artıracak ve çalışmalarında katma değer sağlayacak birçok yeni özelliği bir arada sunuyor. 

Çiftçilerin her konuda ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Tarlam Cepte’nin yeni sürümünde

Kullanıcılar, uygulamayı cep telefonları indirdikten sonra, tek adımda kayıt ve aktivasyonlarını gerçekleştirebiliyorlar. Kullanıcı dostu yepyeni bir arayüz sunan Tarlam Cepte, ‘Uzmana sor’ servisiyle çiftçilerin traktör ve bitkisel üretime ilişkin sorularını fotoğraf da ekleyerek uzmanlara sormasını sağlıyor. Çiftçiler uzmanlardan en geç 48 saat içerisinde cevaplarını alabiliyorlar. 

Uygulamanın erken uyarı sistemi ve canlı takip ekranı sayesinde tarlaya yaklaşan yağış, yıldırım, şimşek, dolu ve fırtına gibi tehditler 1 saat öncesinden çiftçiye bildiriliyor ve üreticinin duruma hazırlıklı olması sağlanıyor. Uygulama ile çiftçinin tarlasına özel parametreler oluşturulmasına yardımcı da olunuyor. 

Çiftçiler, yeni sürümde sunulan Gelir-Gider Hesaplayıcı sayesindeyse tarla bazında gelir ve gider durumunu aylık olarak kontrol edebiliyor. Yenilenen Tarlam Cepte ile kullanıcılar aynı zamanda tarlaları ve ürünlerini daha verimli hale getirebilmeleri için kendilerine gereken eğitimleri bir arada sunan Tarlam Cepte Akademi özelliğine de ulaşabiliyorlar. 

Tarlam Cepte üzerinden tarım sektörünün güncel verilerine de pratik bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Üreticiler, TÜRİB’den (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) alınan verilerle güncel borsa ürün fiyatlarını görebiliyor; takip listesine aldıkları ürünlerin eski-yeni fiyat takibini kolaylıkla yapabiliyorlar. Ayrıca verilen yönlendirmeyle borsanın al-sat ekranına da ulaşabiliyorlar.

New Holland ve Case IH’den yeni traktör alanlara yenilenen Tarlam Cepte, tüm özellikleriyle 1 yıl boyunca ücretsiz

Tarlam Cepte’ye eklenen hikaye sekmesiyle kullanıcılar önemli tarımsal ürünlerin yetiştirilmesine dair bilgileri hızlı ve etkin bir şekilde edinebilirken aynı zamanda birbirinden eğlenceli anketlere katılıp; TürkTraktör ürün gamı ve güncel kampanyaları hakkında bilgilere de erişebiliyorlar. 

2019 yılında kullanıcılarla buluşan Tarlam Cepte’ye 2 yılda yüklenen toplam tarla sayısı 33 bine yaklaştı ve izlenen toplam tarla alanı 300 bin dekarı geçti. Tarlam Cepte kullanıcı sayısı ise 21 bine ulaştı. TürkTraktör, çiftçilerin dijitalleşmesi için sürdürdüğü en önemli çalışmalarından olan yenilenen Tarlam Cepte uygulamasını, New Holland ve Case IH’den yeni traktör alanlara tüm özelliklerinden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanabilecekleri şekilde sunuyor. 

Yenilenen özellikleriyle çiftçilerin hayatını daha da kolaylaştıran ‘Tarlam Cepte’nin yeni sürümü http://www.tarlamcepte.com internet sitesinden ve  “Google Play” ile “Apple Store” üzerinden indirilebiliyor.

SON GÖNDERİLER

Gelecek Vadeden Girişimler Kitabı Yayınlandı

Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından yazılan Gelecek...

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...

Penta Teknoloji kârlılıkta üçüncü çeyrekte de hız kesmedi, ciroda rekor tazeledi 

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta...
spot_img

BUNLARI KAÇIRMA

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı...

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlk Tanı Kiti Teknopark İstanbul’da Geliştirildi

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren Gene-IST,...

B4MAR Pazaryeri Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret pazaryerlerine...

Startup Borsa’da yatırımcısını arayan ilk girişim: iyi yaşa

Girişimcileri ve yatırımcıları dijitalde buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak...

UNDP, Türkiye’de deprem sonrası ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için kadın girişimcilere yatırım yapıyor

UNDP, kadın girişimcilere yatırım yapıyor. Hibe desteği Kahramanmaraş ilinde...