Sağlıkta Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu Girişimcilik Günleri Başlıyor

0
42

Ankara Üniversitesi topluluklarından olan Sağlıkta Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu Girişimcilik Günleri’1 ile yeni bir girişimcilik serisine adım atıyor.

Bu yıl ilk defa düzenlenen etkinlik 22 Mayıs 2021 tarihinde başlıyor. 5 farklı oturumdan oluşacak etkinlikte birbirinden değerli konuşmacılar bulunuyor.

Girişimci Günleri’1 etkinliğinin ilk oturumunda Girişimci Parkı Kurucu Ortağı Özgür DEVECİ “İş Fikri Nasıl Girişime Dönüşür?” başlığı adı altında girişimlerde ihtiyaç ve problemlerin belirlenmesi, çeşitli kanvas hazırlama ve potansiyel müşteri belirlenmesi gibi girişimci adaylarının girişimlerini kurarken çok sık karşılaşacağı sorulara cevap veriyor olacak.

2. Oturumda Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası Girişimcilik Destek Programları Uzmanı Yücel Faruk ŞAHAN, “Kodlama Yapmadan Ürün Geliştirme” eğitimi ile teknik olarak kendini yeterli görmeyen ancak üretmek, geliştirmek isteyenlerin de kendi kendilerine belirli bir noktaya gelebileceklerini göstererek, erken aşama girişimcilere zaman kazandıracak, hızlandıracak yöntemlerden bahsediyor olacak.

3. Oturumda Teknopark Kuluçka Merkezi Uzmanı Ahmet Sefa BİR, “Girişimcilik Ekosistemi” eğitimi ile iş kurma süreci, girişimcilik ekosistem paydaşları, BİGG programları ve derin teknoloji girişim örnekleri gibi konuları ele alarak girişimcilik ekosisteminde yer almak isteyen girişimci adaylarını bilgilendiriyor olacak.

4. Oturumda BTM Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi Müdürü Sena CEBE, “Yalın Girişimcilik ve Yalın Kanvas Model Geliştirme” eğitimi ile yalın girişimciliği, önemini, build-measure-learn döngüsünü ve model hazırlamayı anlatıyor olacak.

Etkinliğin son yani 5. Oturumunda MEF Üniversitesi Araştırma ve Teknoloji Direktörü olan Evren DEĞERLİER, “Bir Girişim Hikayesi” başlığı ile bir girişimci olarak girişimci adaylarına tecrübelerini aktaracak ve onların sorularını cevaplıyor olacak.

Etkinlik Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Konuşmacıların sunumları ve eğitimlerinin ardından sorulan sorular cevaplanacak ve oturumlar sonlandırılacaktır. Oturumların sonunda girişimcilik üzerine düzenlenecel olan yarışmanın kazananına ve topluluk sosyal medya hesaplarından çeşitli hediyeler verilecek.

Oynayacağımız Kahoot oyununu kazanan kişiye 3 aylık Educall İngilizce eğitimi, Instagram çekilişi ile Toptalent’dan 2 kişiye sertifikalı eğitim, etkinliğe katılan herkese Toptalent’dan Leadership programı verilecek.

Girişimci adayları veya girişimciliğe ilgi duyan herkes etkinliğe davetlidir.

Etkinlik Kayıt formu: https://forms.gle/oxu8Qy4LLprzPLko6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here