2021 Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu

0
17
Türkiye Startup Ekosistemi

StartupCentrum 2021 Birinci Çeyrek Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu yayımlandı. Türkiye startup ekosistemi olmak üzere Dünya’daki startup ekosistemlerinin verilerle değerlendirildiği StartupCentrum 2021 Birinci Çeyrek Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu’nda yatırım alan girişimlerin sektörlerinden yatırım aşamalarına, Türkiye’ye doğrudan giren yatırımlardan dolaylı giren yatırımlara kadar çeşitli bilgilere yer alıyor.

Türkiye startup ekosistemi 2021 yılına rekorlarla başladı

Türkiye startup ekosistemi 2020 yılını yatırımlar açısından rekor seviyeyle kapatmıştı. 2021 yılına ise yine rekorlarla başladı. Son yıllarda Peak Games, Rollic, Getir gibi girişimlerin aldığı mega yatırımlar ve satış (exit) miktarları nedeniyle hem yurt dışındaki hem de Türkiye’deki yatırımcıların Türkiye startup ekosistemine ilgisi hızla artmaktadır. Bu ilginin artması, yapılan yatırımlara da yansımaktadır.

Peak Games ve Rollic’in 2020’nin yaz aylarında satılmasının (exit) ardından Türkiye’deki oyun sektörüne ilginin arttığı görüldü. Bu satışlardan yaklaşık 6 ay sonra, 2021’ in ilk çeyreğinde satışların etkisi çok daha net görülmektedir. Oyun sektörü 2021 yılının ilk çeyreğini domine etmiş durumda. Detaylara rapor üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here