YouTube Kids Uygulaması Türkiye’de Hizmete Sunuldu

0
53
kids

YouTube‘un çocuklara özel uygulaması YouTube Kids, Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunuldu. Çocukların dijital dünyada eğlenmesini, keşfetmesini, öğrenmesini daha güvenli hale getirip yerel içeriklerle destekleyen YouTube Kids, ebeveynlere çocuklarının bu dijital deneyimini özelleştirmek için kullanımı kolay denetim araçları sunuyor. 13 yaş altı çocuklar için geliştirilen YouTube Kids, YouTube’dan ayrı bir web sitesi, Android ve İOS cihazlar için ayrı bir mobil uygulaması olan bir video izleme platformu olarak öne çıkıyor.

YouTube Kids’in içerik havuzu, yaş grubuna göre 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 olarak kategorize edildi. Çocukların sağlıklı dijital alışkanlıklar edinmesine destek olan uygulama, Türkiye’deki çocukların yakından tanıdığı Sevimli Dostlar, Kral Şakir, Pepee ve Niloya gibi yerel ve kültürel olarak duyarlı ve alakalı içeriklerle ailelerle buluşuyor. Türkçe YouTube Kids’e Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarından veya web tarayıcı ile “https://www.youtubekids.com” adresinden ulaşılabiliyor.

YouTube Kids ebeveynlerin kısıtlamasına olanak tanıyor

İlk olarak 15 Şubat 2015’te bir Android ve iOS mobil uygulaması olarak piyasaya sürülen uygulama, o zamandan beri LG, Samsung ve Sony Smart TV’lerin yanı sıra Android TV için de yayınlandı. Eylül 2019 itibarıyla uygulama, Hong Kong ve Makao dahil 69 ülkede kullanılabilir. YouTube, 30 Ağustos 2019’da YouTube Kids’in web tabanlı bir sürümünü yayınladı.

Uygulama dört içerik kategorisine ayrılmıştır; “Önerilen”, “Şovlar”, “Müzik” ve “Öğrenme”. Kategoriler, çocuklar için uygun görülen kanallardan seçilmiş içerikler içerir. YouTube Kids uygulaması, ebeveynlerin zaman sınırları belirlemesine ve kullanıcıların arama aracına erişimini kısıtlamasına olanak tanıyan ebeveyn denetimi ayarları içerir. Ebeveynler, bu ayarları korumak için parola veya kendi Google Hesabını kullanabilir ve deneyimlerini özelleştirmek için birden çok kullanıcı için profiller yapılandırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here