Avrupa’nın En İyi Kadın Sosyal Girişimcileri Hikayelerini Paylaşacak

0
16
kadin-sosyal-girisimciler

Euclid Network tarafından Avrupa’nın En İyi Kadın Sosyal Girişimcileri arasına giren Şule Yücebıyık, Gonca Ongan, Furkan Karayel ve Şafak Müderrisgil’in yanı sıra Itır Erhart da hikayelerini Clubhouse’da paylaşacak.

‘Sosyal girişimcilik’ fikrinin yayılmasına ve ekosistemin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan sohbetin moderasyonunu, Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay ile TTWW Moderatörü ve Gazeteci Elif Ergu üstlenecek.

Sosyal girişimcilik hikayeleri anlatılacak

Sohbetin konuşmacıları ise Euiclid Network listesine giren Bilim Virüsü Kurucusu Şule Yücebıyık, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu Yönetici Direktörü Dr. Gonca Ongan, Diversein.com CEO’su Furkan Karayel, Etkiyap Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Şafak Müderrisgil olacak. Ayrıca Adım Adım Kurucu Üyesi Itır Erhart da kendi sosyal girişimcilik hikayesini anlatacak.

Avrupa’nın en iyileri seçilen kadın girişimcilerin ve etki liderlerinin hikâyelerini paylaşacağı sohbetin konu başlıklar ise; sosyal girişimcilik, sosyal etki, sosyal fayda olacak. Avrupa Komisyonu’nun stratejik ortağı olan ve Avrupa ülkelerinde sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi ve kurumları bir araya getiren Euclid Network, Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi listesinin ‘rollerinin ötesine geçen, olağanüstü liderlik becerileri gösteren kadın sosyal girişimcilerin kurduğu ilham veren girişimlerden’ seçildiği duyurdu. Açıklamada, girişimlerin ‘BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SDG) olan bağlılığı, getirdiği yenilikçi yaklaşım, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olma’ kriterleri üzerinden değerlendirildiği de kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here