Getir Türkiye’nin 2. ‘Unicorn’u Oldu

0
59

Türkiye girişimcilik ekosisteminde bir girişim daha ‘unicorn’ oldu. Getir’in Kurucusu Nazım Salur, şirketin, 300 milyon dolarlık yatırımla 2.6 milyar dolar değerlemeye ulaştığını açıkladı.

Yaklaşık 5 yıl önce kurulan Getir, Türkiye’nin yatırım alarak unicorn değerine ulaşan ilk girişimi oldu. Getir’in Kurucusu Nazım Salur, 300 milyon dolarlık yatırımla 2.6 milyar dolar değerlemeye ulaştığını online basın toplantısıyla duyurdu.

Yeni kaynaklarla hızlıca yeni ülkelerde faaliyete başlayacağız

Getir, bu yılın başında Silikon Vadisi’nin önemli yatırımcılarından Michael Moritz’in başkanlığında yeni bir fonlama turunda 128 milyon dolar yatırım almıştı. Bu yatırımı yurtdışı büyüme için kullanan girişim, Londra’ya açılmıştı. Getir Almanya, Fransa ve Hollanda’da da çalışmalara başlayacak ve Brezilya’da yılın ikinci yarısında operasyona başlamayı planlıyor.

Yatırım hakkında açıklamalarda bulunan Getir’in kurucusu Nazım Salur, “Yeni kaynaklarla hızlıca yeni ülkelerde faaliyete başlayacağız. Yakın zamanda Almanya, Fransa ve Hollanda’da da faaliyete geçeceğiz. Yılın ikinci yarısında da Getir’i Brezilya’da açmayı planlıyoruz. Alınan yatırım ile saha çalışanlarına 25 milyon TL’lik destek vereceğiz. Bunu bayiler üzerinden kıdem esasına göre yapacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz