ankaBİGG Başvuruları Başladı!

0
23

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Sermaye Desteği Programı kapsamında yürütülen ankaBİGG programı başvuruları başladı!

Yaşam bilimlerinde öncü, ulusal ve uluslararası alanlardaki paydaşlarıyla güçlü bir işbirliği ve iletişim ağına sahip Ankara Üniversitesi, ankaBİGG programı ile iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere destek oluyor.

“Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme” ve “Sağlık ve İyi Yaşam”  tematik alanlardaki teknoloji odaklı iş fikirlerinin kabul edildiği programa, başvurularınızı 15 Aralık 2020 tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Online başvurular sonrasında Ankara TTO tarafından verilen eğitimler, mentörlükler ve proje destekleri ile olgunlaştırılan iş fikirleri, TÜBİTAK tarafından sağlanacak 200.000 TL hibe ile şirketleşme şansı elde edecektir.

Bu programa kimler başvuru yapabilir?

  • Herhangi bir lisans programından 1 yıl içerisinde mezun olabilecek  öğrenci,
  • Yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden herhangi birini en çok 10 yıl önce almış kişi,  aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;

*  Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

*  Başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak. 

Detaylı bilgi ve başvuru için; http://bigg.ankaratto.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here