Gıda ve Tarım Sektörünün Geleceği

0
20

Kök Projekt, küresel ölçekte yürüttüğü gıda, tarım ve su alanlarındaki veri araştırmalarını ekosistem haritalarına ve global & online komünite platformlarına dönüştürüyor! Son 5 yılda küresel çapta gıda & tarım sektörüne yönelik girişimcilik ekosistemi oluşturmaya ve girişimcilik için çalışan tüm sektörel paydaşlarına ulaşmaya odaklanan Kök Projekt, bu zamana kadar oluşturduğu veritabanı ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirerek, Türkiye Gıda ve Tarım Girişim Ekosistemi haritaları hazırlıyor.

Türkiye’nin ilk gıda & tarım sektörü girişim hızlandırıcısı olan Kök Projekt, haritalama çalışmalarıyla, sektör girişimcileri adına farkındalık yaratıyor. Sektörel çalışma alanlarına yönelik olarak Patent Effect ve Startups Watch ekiplerinin de katkılarıyla hazırlanan sektörel haritalar sosyal medya kanalları ve web sitesi aracılığı ile duyuruldu.

İlk yayınlanan haritada, tarım sektöründe yer alan STK’lar, akademiler, devlet kuruluşları ve iştiraklar yer aldı. İkinci haritada, tarım sektörü girişimleri ve özel sektör şirketleri yer aldı. Üçüncü olarak yayınlanan haritada Türkiye Gıda Girişimcilik Ekosistemi, dördüncü haritada ise Türkiye tarım kooperatiflerine yer verildi. 5. ve son harita ise 5 Ekim tarihinde yayınlanması planlanan su ekosistemi haritası olacak.

Türkiye Tarım Ekosistemi Haritası

Türkiye Tarım Girişimcilik Ekosistemi Haritası

Türkiye Gıda Girişimcilik Ekosistemi Haritası

Türkiye Tarım Kooperatifleri Haritası

Kök Projekt, gıda, tarım ve su sektörü odaklı çalışan girişim hızlandırma ve kurumsal inovasyon partner şirketidir. Şirketler, devlet kuruluşları ve STK’lar ile iş birlikleri gerçekleştirerek, gıda, tarım ve su sektörünün dijitalleşmesi ve girişimciliğin güçlendirmesi adına ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yürütmektedir.

Çalışmaları kapsamda hayata geçirilen global bir online topluluk olan #KökCommunity ile tüm dünyadan sektör oyuncularını da bir araya getiren Kök Projekt’in bu projesi sayesinde siz de yerli ve yabancı birçok girişimci, sektör temsilcisi, yatırımcılar, STK’lar ya da ilgili kişiler ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

#KökCommunity davet linkimiz; https://bit.ly/2RAu2eV

Kök Projekt hakkında detaylı bilgi adına web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.kokprojekt.com

İletişim: info@kokprojekt.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here