Manpower Türkiye ve Workinlot’tan Dijitalleşme, Girişimcilik ve İnsan Raporu

0
20

Manpower Türkiye ve Workinlot işbirliğiyle hazırlanan; “dijitalleşme, girişimcilik ve insan” raporu yayınlandı.

Rapordan bazı önemli noktalar:

Yapay zekâ, işe alım uzmanının sahip olabileceği önyargıları barındırmadığı için daha kolay çözümler üretebiliyor.

Dijital kültürü, kurum kültürlerinin önemli bir parçası haline getiren şirketler pek çok konuda tasarruf avantajı elde ediyor. Bu tasarrufun etkileri ise performans yönetiminden çalışan mutluluğuna, sonuç odaklılıktan yönetici-ekip uyumuna ve şirket bünyesindeki yetkinliği artıracak eğitim programlarına kadar bir şirketin DNA’sına işleyen her süreçte karşımıza çıkıyor.

Bugün en gözde şirketlerin en gözde pozisyonlarına baktığımızda, bunların 10–15 yıl önce var olmadıklarını veya yıllar içinde evrildiklerini görüyoruz. Örneğin dijital pazarlama, dijital reklamcılık, büyük veri analizi, dijital dönüşüm danışmanlığı gibi alanlarda çalışanlar tamamen yeni iş tanımları üzerinde çalışıyorlar. Gelecek 10 yılda da bu alanlarda dönüşümler devam edecektir. 

Bugünün rekabetçi ve değişken iş dünyasında, dijitalleşmenin tetiklediği yetenek devrimi şirketleri hızla dönüştürürken eş zamanda ihtiyaç duydukları yeteneklerde hızla değişiyor. Bununla beraber işverenler ihtiyaç duydukları yetenek bileşimine ve yeni yeteneklere sahip insanları bulmakta zorlanıyor böylelikle yetenek açığı oluşuyor.

Raporun tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://medium.com/@workinlot/dijitalle%C5%9Feme-giri%C5%9Fimcilik-ve-i%CC%87nsan-26450d357d2b

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here