Apsiyon Akademi, 3 bin kişiyi istihdama kazandıracak

0
16
Cropped close up image woman hands holding pen typing on laptop student do homework prepare essay make research, businesswoman communicate online with client solve business questions distantly concept

Apsiyon, Apsiyon Akademi’yle düzenlediği eğitimlerle site yöneticiliğini profesyonel bir mesleğe dönüştürüyor. 5 yıldır devam eden eğitimlerle 350 kişiyi istihdama kazandıran Apsiyon Akademi, fiziki olarak düzenlediği eğitimleri koronavirüs sebebiyle yılın geri kalanında online olarak düzenleyecek.  İlki 9 Mayıs tarihinde gerçekleşen online sertifika programının ikincisi 20 Haziran’da  başlayacak ve  eğitim 30 saat sürecek. Eğitim sonrası düzenlenen sınavda başarılı olan katılımcılar, Yeditepe Üniversitesi onaylı “Site Yöneticiliği Eğitimi Sertifikası” alarak yeni bir kariyer yolculuğuna çıkacak.

“3 bin kişiyi istihdama kazandıracağız”

İşsizliğin günümüzün önemli problemlerinden biri olduğuna değinen Apsiyon CEO’su Kudret Türk, sözlerine şöyle devam etti, “Apsiyon olarak hayata geçirdiğimiz her proje ile insan hayatına dokunuyoruz. ‘Site Yöneticiliği Eğitim Programı’ ile farklı bir kariyer hedefleyenleri istihdama kazandırmak için çözüm sunuyoruz. Düzenlediğimiz eğitimlerle bu zamana kadar 350 kişiyi istihdama kazandırdık. Önümüzdeki üç yıl içerisinde bu sayıyı 3 binlere çıkarmak istiyoruz. Eğitimlerimizi kendi uzman kadromuz ile birlikte Yeditepe Üniversitesi’nin kampüslerinde veriyorduk. Bu yıl koronavirüs sebebiyle eğitimlerimizi online düzenleme kararı aldık. Bu sayede eğitimlerimizi de Türkiye’nin dört bir tarafına açmış olduk. Eğitimlerimizi tamamlayarak sertifikasını alan katılımcılar, apartman ve site yönetimlerinde, yapı ve inşaat firmaları gibi farklı alanlarda istihdama katılabilirler.”

Apsiyon mobil uygulamasının da derslerde yer alacağı eğitimlerde ayrıca, Bilişim Sistemleri, Verimli Site Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Kat Mülkiyeti Hukuku Temel Kavramlar, Muhasebe, Denetim ve Raporlama, Bütçe (İşletme Projesi), Apsiyon’da Muhasebe Uygulamaları, Site Yönetimlerinde Vergi konuları işlenecek. Eğitim sonrası düzenlenen sınavdan geçer not alan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here