Ana SayfaUncategorizedDEİK Ticari Diplomasi Ödülleri Sahiplerini Buldu

DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından ilk defa düzenlenen Ticari Diplomasi Ödülleri Töreni, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla 11 Ocak 2020’de İstanbul’da gerçekleştirildi. Törende yedi kategoride 14 ödülün yanı sıra Ticari Diploması Onur Ödülü de verildi. Bakan Ruhsar Pekcan, ödül töreninde yaptığı konuşmada DEİK’in bir sivil toplum kuruluşu olmasının ötesinde, Türk özel sektörünün ticaret hayatındaki birlikteliği de temsil ettiğini belirtti.

İş Konseylerinin Azmine ve Ufkuna Güveniyoruz

İş Konseylerinin azmine ve ufkuna güvendiklerinin altını çizen DEİK Başkanı Nail Olpak ise tüm dünyaya yayılmış 146 İş Konseyi ile Türkiye’nin ticari diplomasisini yürüten öncü bir kurum olduklarını dile getirdi.

Her kategori için A, B ve C grubu ülkeler olmak üzere ikişer birincinin olduğu etkinlikte, Ticari Diplomasi Onur Ödülü ise Bakan Ruhsar Pekcan’a takdim edildi.

Ödül alan İş Konseyleri şu şekilde sıralanıyor:

Sponsorluk Ve Bütçe Yönetimi Kategorisi:

A grubu ülkelerin birincisi Türkiye-ABD İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ödül aldı. Türkiye-Nijerya İş Konseyi ise B-C grubu ülkelerin birincisi oldu ve İş Konseyi Başkanı Osman Aksoy ödül aldı.

Üye İlişkileri Ve Kazanımı Kategorisi:

Sektörel İş Konseylerinden Sağlık İş Konseyi birinci sırada yer aldı ve İş Konseyi Başkanı Orhan Gazi Yiğitbaşı ödül aldı. B-C grubu ülkelerinin birincisi Türkiye-Suriye İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Sait Kılıç ödül aldı.

Medya Görünürlüğü Kategorisi:

A grubu ülkeler birinciliğinde Türkiye-ABD İş Konseyi yer aldı ve İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ödül aldı. B-C grubu ülkelerin birincisi ise Türkiye-Macaristan İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Adnan Polat ödül aldı.

Paydaşlarla İlişkiler Kategorisi:

Söz konusu kategoride A grubu ülkelerin birincisi Türkiye-Çin İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı ödül aldı. B-C grubu ülkelerin birincisi ise Türkiye- Angola İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Abdullah Eriş ödül aldı.

Yürütme Kurulu Süreç Yönetimi Kategorisi:

A grubu ülkeler birincisi Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Selçuk Akat ödül aldı. B-C grubu ülkelerin birinciliğinde ise Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi yer aldı ve İş Konseyi Başkanı Osman Ak ödül aldı.

Hedef Gerçekleştirme Kategorisi:

Kategorinin birincisi Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Mahmut Volkan Kara ödül aldı. B-C grubu ülkeler içerisinden birinci sırada Türkiye-Sırbistan İş Konseyi yer aldı ve İş Konseyi Başkanı Bayram Akgül ödül aldı.

Üstün Performans Kategorisi:

Bu kategoride ise A grubu ülkeler birincisi yine Türkiye- ABD İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ödül aldı. B-C grubu ülkelerin birincisi Türkiye-Libya İş Konseyi oldu ve İş Konseyi Başkanı Muzaffer Aksoy ödül aldı.